vše pro hotely a restaurace

Duslednost a disciplinaJak být důsledný

Znáte to, něco rozděláte a už to nedokončíte, protože máte pocit, že něco jiného je zrovna důležitější. To důležitější, když je složité, tak u první překážky opustíte a necháte rozdělané. Tak se nedokončené věci hromadí a vy máte pocit, že je toho na vás moc a nic se vám nedaří. Tento pocit pak přechází k přesvědčení, že nejste schopni dojít do požadovaného nebo vysněného cíle. Pouhá skutečnost, že si to myslíte, je sebezničující proroctví.

Pokud nedokážete dotáhnout věci do konce, pak jste netrpěliví a nedisciplinovaní a toto chování může mít za následek ztrátu sebevědomí. Bez disciplíny, trpělivosti, vytrvalostizdravého sebevědomí a dalších dovedností se nestanete manažerem ani restaurace ani některého hotelového úseku. Důslednost a disciplína totiž odděluje úspěšné od neúspěšných.

Jak se naučit disciplíně?

Dokončením rozdělaných úkolů věcí vlastně dáváme okolí najevo, že víme a co je naším cílem. Jestliže se pro něco pevně rozhodneme, dokončíme to, a to nám přinese pocit z dobře vykonané práce. Tento pocit je pak hnací silou, pro plnění dalších úkolů. Už na začátku se těšíme na výsledek a to je důvod, proč chceme celou věc dotáhnout do konce.

Když nás vnější okolnosti donutí předčasně skončit, nevadí. Udělejte vše pro to, aby někdo jiný mohl na naši činnost plynule navázat. Tím nebudete mít výčitky svědomí vůči sobě, ani vůči osobě, která rozdělanou věc přebírá. Tato situace nastává zpravidla při předávání směn v restauraci, v kuchyni, na hotelové recepci i v ostatních odděleních.

Neměli byste však sami bezdůvodně přenechávat nedokončené věci ostatním. V pracovním týmu tím vznikají zbytečné problémy a rozpory. Radost z dokončené práce je totiž důležitá nejenom pro nás, ale i pro ostatní.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart Miles
Související články:

Jak zjistíte, co chcete?, Jak dojít k cíli, Dovednosti úspěšných, Manažerská autorita, Vlastnosti manažerů, Jste připraveni na vedoucí pozici, Rozhodovací proces, Rozhodovací problémy, Techniky rozhodování, Ideální a reálné rozhodování, Manažerem se člověk nerodí, Co úspěšní nedělají

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available