vše pro hotely a restaurace

Jak dojit k ciliJak se dostat k vysněnému cíli?

Každý máme svůj sen, ale mnozí nevědí, jak jej dosáhnout. Není snadné dosáhnout toho, co chceme, když to není z počátku vidět. Cest, jak dosáhnout cíle je celá řada, jenom je potřeba zvolit tu správnou nebo vytrvat a zkoušet to znovu.

Začněte přesnou identifikací svých priorit. Zjistěte, proč chcete cíle dosáhnout a  jaké výhody tím získáte. Pokud tato myšlenka ve vás vzbuzuje pozitivní emoce a touhu, pak je to slibný začátek. Pokud máte přesný cíl stanovený a touhu cíle dosáhnout, pak to je přesně to, co potřebujete.

Jak cíle dosáhnete?

Nebojte se učinit první krok. Zdá se to jednoduché, ale to je právě to co mnoho lidí nedokáže – učinit rozhodnutí a nést následky tohoto rozhodnutí. Dejte si závazek, že vytrváte a nevzdáte to u první překážky. Odměnou vám bude dosažení svého vysněného cíle.

Nepochybujte o sobě. Přijde doba, kdy se ozve hlas pochybností. Uvědomte si, čím nebo kým bylo semínko pochybností zaseto. Je-li to strach, pak popřemýšlejte, zda je oprávněný. Strach je negativní emoce. Klíčem k úspěchu je poznat svůj strach a vysvětlit důvody jeho vzniku.

Napište na papír všechny pochybnosti a obavy, které vám přicházejí na mysl. Na další list papíru napište pozitivní vyjádření a důvod, proč chcete i přes to všechno cíle dosáhnout. Místo slova „musím“ používejte slovo „rozhodl/a jsem se“. Pak si své pochybnosti ještě jednou naposledy přečtěte, papír roztrhejte a vyhoďte.

Své pozitivní vyjádření si uschovejte a čtěte si je každý den, abyste si připomněli, že „na to máte“.

Abyste předešli stresu z pocitu, že nestíháte, vytvořte si časový plán, ve kterém budete mít dostatečné rezervy. Nemusíte všechno udělat hned, ale co udělat můžete, tak zbytečně dlouho neodkládejte. Každý den zrekapitulujte. Zeptejte se sami sebe: „Posunulo mne, to co jsem dnes udělal, k mému cíli?“

Ať už je vaším snem stát se ředitelem / ředitelkou hotelu nebo procestovat svět, vždy musíte mít cíl, plán, touhu a vytrvalost.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart Miles
Související články:

Co úspěšní lidé nikdy nedělají, Dovednosti úspěšných lidí, Faktory stojící za neúspěchem startupu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available