vše pro hotely a restaurace

Hotelovy bazenČištění hotelových bazénů

Požadavky hotelových hostů na doplňkové služby neustále rostou. Hotely a penziony v jejichž vybavení nechybí bazén a sauna mají větší šanci na vyšší tržby než ti, co poskytují pouze ubytování se snídaní. Hosté chtějí aktivně odpočívat, proto upřednostňují hotely s bazénem.

Jejich uspokojení z plavání ve vašem hotelovém bazénu zajistíte tím, že bude voda i stěny čisté stejně jako okolí bazénu a celý hotel. Stejně jako se staráme o čistotu v hotelu, musíme se starat o čistotu bazénu a hlavně o čistotu vody v bazénu. Čištění filtračních jednotek je trvalou součástí péče o bazény a je základem kvalitního koupání.

Hygiena v hotelu je na prvním místě

Hygienické stanice kontrolují dodržování hodnoty vázaného chloru, kterou vyhláška č. 135/2004 Sb. Stanovuje na 0,3 mg/l. Vázaný chlor jsou chemické látky, které se tvoří reakcí chloru s nečistotami ve vodě. Právě ty by mohly způsobit vysušení pokožky nebo jiné zdravotní komplikace našim hostům a to je to poslední, co bychom si chtěli.

Aby filtrace správně fungovala, je nutné sledovat a redukovat tvrdost vody. Ta rozhoduje o tom, zda se ve vodě budou či nebudou tvořit nepříjemné vápenaté usazeniny, které by mohly pískovou filtraci brzy zanést. Vodní kámen je velmi nepříjemný, proto je potřeba používat změkčovače vody, které tvrdost vody dokáží úspěšně snížit.

Pískový filtr zajišťuje, že se voda nepřetržitě zbavuje nečistot. Může být kombinován s aktivním uhlím. Doplněním technologie úpravy bazénové vody o systémy ozon/UV, které se skládají z ozonizace vody a nízkotlakého nebo středotlakého UV reaktoru, se obsah vázaného chloru ve vodě radikálně snižuje. I díky zlepšení tohoto jediného parametru lze ušetřit nemalé prostředky na provozních nákladech bazénu.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: TeddyBear[Picnic]
Související článek:

Čištění odpadů, Jak najít dobrého řemeslníka, Vířivé vany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available