vše pro hotely a restaurace

vlastnosti manazeruDůležité manažerské vlastnosti

Manažerské dovednosti získané studiem a praxí jsou pro člověka na vedoucí pozici nezbytné. Důležité jsou však také jeho vlastnosti. Dobrý manažer musí být především disciplinovaný. Disciplína jinými slovy síla vůle je prvním krokem k úspěchu. Je to změna směru od běžných zvyklostí a rutiny k tvorbě nových a lepších návyků za účelem dosažení lepších výsledků. Hnacím motorem k dosahování lepších výsledků je touha. Touha vyniknout či uspět je hlavním motivačním prvkem.

Disciplinovaný manažer nadšený pro věc ještě neznamená, že bude následován. Aby si jej podřízení vážili a následovali ho, pak musí mít také dobré lidské vlastnosti.

Jaké vlastnosti to jsou?

1. Poctivost – pokud jsou vedoucí pracovníci poctiví, pak je zaměstnanci považují za důvěryhodné. Důvěra odbourává komunikační bariéry, udržuje klid a pohodu v týmu a tím vyzdvihuje jeho schopnosti.
2. Smysl pro spravedlnostúspěšný manažer se musí dívat na všechny skutečnosti, a naslouchat všem. Musí mít notnou dávku empatie. Závěry a rozhodnutí musí činit na základě dostatečných informací a průkazných důkazů. Pokud lidé cítí, že je s nimi zacházeno spravedlivě, pak jsou více loajální nejen vůči nadřízenému, ale i vůči celému týmu.
3. Nadšení – svým nadšením motivují ostatní, aby se nevzdávali. Dokáže v lidech vzbudit chuť dosáhnout stanoveného cíle. Pozitivním postojem motivuje k úspěchu. Udržuje příjemné prostředí na pracovišti.
4. Zodpovědnost – dokáže rozhodovat a současné dokáže nést důsledky svých rozhodnutí
5. Důslednost – dotahuje všechny úkoly a činnosti do konce

Pozitivní člověk s dobrými vlastnostmi k sobě přitahuje podobné typy lidí. Sejde-li se v hotelu nebo v restauraci takový tým, který dokáže „táhnout za jeden provaz“, pak se dobrá nálada jednotlivých členů odráží i na spokojenosti hotelových hostů.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart MilesSouvisející články:

Manažerské dovednosti, Manažerská rozhodnutíRozhodovací procesRozhodovací problémy, Techniky rozhodování, Ideální a reálné rozhodování, Motivace podřízených, Dovednosti úspěšných

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available