Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/hotely_hotelumcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/hotely_hotelumcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Co dělat po škole - Hotely HotelůmHotely Hotelům
vše pro hotely a restaurace

Co delat po skoleJak zjistíte, co byste chtěli dělat?

Řada studentů nejen hotelových škol nemá ještě ani před koncem studia představu, co by chtěli v životě dělat. Když mi některá brigádnice řekne, že si práci na recepci zkusila a teď se poohlíží po něčem jiném, tak se ptám, co by ráda dělala? Po čem se poohlíží? Odpovědí je zpravidla „nevím, něco zajímavého“. Co považuje za zajímavé, však vysvětlí tak jedna z deseti. Je mi jasné, že prioritním cílem vysokoškolských studentek je dokončit školu, ale co dál? Ve vyšších ročnících už je čas najít další cíl, kterým se budou ubírat. Aby tento cíl našli, je potřeba klást si otázky a odpovídat na ně.

Jaké otázky si položit?

Otázky je potřeba si klást co nejkonkrétnější. Z počátku to nepůjde snadno, takže je potřeba začít těmi jednoduchými otázkami, které se budou postupně rozvíjet například:

“Co chci dělat?”
“Co chci dělat, aby mě to bavilo?”
“Co chci dělat, aby mě to bavilo a naplňovalo?”
“Co chci dělat, aby mě to bavilo, naplňovalo a bylo to dobře placené?”
“Co chci dělat, aby mě to bavilo, naplňovalo, bylo to dobře placené a bylo to v hotelu?”
“Co chci dělat, aby mě to bavilo, naplňovalo, bylo to dobře placené a bylo to v přímořském hotelu?”

„Proč to chci dělat?“
Čím více odpovědí na tuto otázku je, tím kvalitnější a spokojenější život budete žít. Mezi odpovědi na tuto otázku by rozhodně měla patřit odpověď například: Protože chci (někomu) pomoci nebo udělat radost. Pokud budeme myslet i na ostatní, bude nás naše činnost o to více naplňovat pocitem z dobře vykonané práce.

„Jak toho chci dosáhnout?“
Udělejte si čas na vytvoření detailního plánu, který bude rozdělený do etap nebo na dílčí cíle. Úspěšným plněním těchto malých cílů získáte dostatečnou sebedůvěru, se kterou se úspěšně dostanete cíle.

Věcí, které opravdu chcete, v životě dosáhnete. Když o to nestojíte, tak to vzdáte u první překážky.

Při hledání otázek a odpovědí nebuďte ve stresu. Tělo ví, kdy se cítíte dobře a kdy ne. Jenom když se budete cítit dobře, začnou proudit nové nápady a myšlenky. Stejně jako umělci tvoří v určitém rozpoložení, tak i vaše šedá kůra mozková vyplaví otázky a odpovědi až když pochopí, že je to pro vás opravdu důležité.

Nebuďte netrpěliví. Jenom důsledností a disciplínou své vize zrealizujete.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart MilesSouvisející články:

Jak dojít k vysněnému cíli, Jak získat sebedůvěru, Jak vyhrát výběrové řízení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available