vše pro hotely a restaurace

Automatizace recepčních procesů

Stále žijete v domnění, že klíč od pokoje musí klientovi vydat usměvavá nebo usměvavý recepční? Nemyslíte si, že jsou procesy, které by mohly být automatizovány proto, aby se recepční mohli více věnovat klientovi a pomocí up-sellingu zvýšili hotelové tržby?

Recepce a concierge jsou klíčová místa každého hotelu. Klient zde získá svůj první dojem a podle něj si vytvoří k hotelu a zaměstnancům svůj postoj. Délka check-inu může značně ovlivnit klientovu náladu. Ano, je možné zkrátit dobu čekání tím, že mu necháme vyplnit registrační formulář a adresu pak vloží noční recepční do hotelového systému.

Jaká je však chybovost v reportech pro cizineckou policii? Ne všichni píší čitelně a recepční to pak těžko luští. Řada hotelů nemá čtečky pasů, a platební systém má napojený na WiFi, která vypadává, když je na ní příliš mnoho přihlášených uživatelů.

Pomocnou ruku nabízí systém Sezam24. Jejich recepční terminál je nejen pro stálé klienty, kteří nepotřebují získat nové informace o městě a okolí, ale zejména pro skupiny. Díky němu je group check-in mnohem rychlejší a recepčním odpadá práce s přenášením informací z cestovních pasů do hotelového systému, protože tento krok učiní klient během registrace.

Co všechno je díky Sezam24 automatizováno?

 • Vyhledání rezervace v hotelovém systému.
 • Přijetí platby – v případě předplacených skupin tento krok odpadá.
 • Naskenování cestovního pasu nebo občanského průkazu a tím ověření totožnosti.
 • Získání souhlasu se zpracováním osobních údajů.
 • Odsouhlasení ubytovacího řádu.
 • Podpis registrace se provádí na obrazovce recepčního terminálu.
 • Naprogramování a výdej karty od hotelového pokoje.

Co všechno terminál Sezam24 umí?

 • Uložit logo vašeho hotelu.
 • Check-in na terminálu je možný ve více než 40 jazycích.
 • Má uživatelsky přívětivé rozhraní.
 • Skenovací zařízení načte data z osobních dokladů přímo do hotelového systému.
 • Nenačte-li se z nějakého důvodu adresa, pak je velmi snadné města a ulice vložit.
 • Platební terminál je součástí terminálu Sezam24.
 • Dotykové ovládání.
 • Kódování a výdej pokojových karet (nutné pouze doplňovat zásobník).
 • Funguje 24/7.

S jakými hotelovými systémy je kompatibilní?

Používáte-li hotelové systémy Previo, HORES, Hotel Time, Mews, Clock nebo BookingSuite, pak je integrace terminálu otázkou několika minut. Stejně tak je důležité používat ten správný zámkový systém.

Sezam24 je kompatibilní s Assa Abloy, BE-TECH, Onity, SALTO nebo CISA. Všechny tyto zámkové systémy pracují s klíči RFID. Cena jedné RFID karty se pohybuje kolem 30 Kč s potiskem pak kolem 50 Kč, ale je možné jí použít několikrát. Stačí umístit na recepci box, do kterého budou hosté tyto karty při odjezdu vracet. Vstupní kód je zablokován v čase check-outu, který si stanovíte v hotelovém systému. V případě ztráty klíče, je možné zablokovat pouze tuto ztracenou kartu a vydat klientovi novou. To vše je možné dělat automaticky, bez zásahu recepčního.

Pro jaké hotely je Sezam24 vhodný?

Terminály jsou vhodné do všech typů hotelů, jejichž klientelu tvoří nejen skupinová, ale i business klientela. Terminál umožňuje skupinový check-in. Při instalaci více terminálů je možné checkinovat více osob současně. Během asistovaného check-inu je možný up-selling hotelových služeb. Neasistovaný check-in je pak možný v hotelech, které nezaměstnávají noční recepční. Host se dostane do hotelu pomocí vstupního kódu a pomocí rezervačního čísla si vyhledá svůj pobyt, zaplatí a ještě se mu vygeneruje klíč od pokoje.

Jak probíhá check-in na terminálu Sezam24?

Co ještě Sezam24 chystá?

Sezam24 vytvořil platformu pro online check-in, která je v tuto chvíli ve fázi testování. Bude tak klientům před příjezdem rozesílat e-mail s odkazem, přes který si klient udělá online check-in, takže na recepci se zastaví už pouze pro klíč a informace o hotelu a jeho okolí. Pokud si je cestou z letiště nevygooglí ve svém chytrém telefonu.

Kolik terminál stojí?

Terminál je možné si pronajmout nebo zakoupit. Vzhledem k neustálé aktualizaci systému se v obou případech platí měsíční poplatek, který je v případě zakoupení terminálu podstatně nižší. Když náhodou přestane terminál fungovat, pak firma Booking analytics zajistí jeho výměnu.

Tak na co ještě čekáte?

Kontakt:
Maria Slobodskaya
Cukrovarnická, 1070/64
Praha 6
Tel: 221 241 990
E-Mail: info@bookinganalytics.com
Web: www.sezam24.com

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
 • No results available