vše pro hotely a restaurace

Strategie naboru zamestnancuCo musíte pochopit před tím, než pošlete životopis

Poohlížíte se po jiné práci a chcete změnit nejenom hotel, ale také oddělení popřípadě obor? Surfujete v pracovních inzerátech a odpovídáte na všechno, co by se vám líbilo? Pak se nemůžete divit, že vám celá řada firem ani neodpoví. Životopis a průvodní dopis musíte posílat cíleně. Před tím, než vše odešlete, musíte pochopit důvody, proč hotel nebo firma chce danou pozici obsadit. A platí to pro všechny pozice od recepce hotelu přes administrativu až po nejvyšší posty.

Určitě je vám jasné, že nejste jediná osoba, která se na pozici hlásí. Abyste vyhráli vyběrové řízení a aby hotel nebo firma vybraly právě vás, musíte si předem zjistit ty nejdůležitější informace.

Jaké informace to jsou?

  • Důvod, proč potřebují nového člověka
  • Jaký firemní problém se tím snaží řešit
  • Jaké schopnosti a dovednosti musí tato osoba mít

Na jaké další otázky si musíte odpovědět?

  1. Proč by tato firma měla najmout právě mne? (tuto otázku můžete dostat i u pohovoru)
  2. Čím se odlišujete od ostatních zájemců
  3. Jaké vaše dovednosti jsou pro pozici klíčové
  4. Jakým přínosem pro tuto firmu nebo hotel budete
  5. Jaké jsou vaše silné stránky a vlastnosti, které firma potřebuje ( důslednost, vytrvalost, flexibilita, rozhodovací schopnosti, osobní postoj, emoční inteligence)

Na základě těchto zjištění upravte svůj životopis a průvodní dopis tak, abyste si rychle získali čtenářovu pozornost. Pokud životopis i průvodní dopis zaujmou, je velká šance, že budete pozváni k pracovnímu pohovoru. Tam už musíte využít všech svých komunikačních dovedností, abyste se odlišili od řady ostatních a zaujali posluchače tak, že na vás v tom dobrém slova smyslu nezapomene.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart Miles
Související články:

Jak změnit zaměstnání, Jak nepsat životopis, Co sledují HR manažeři při pohovoru, Na co si dát pozor při pohovoru, Často kladené otázky při pohovoru, Jak se připravit na videopohovor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available