Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/hotely_hotelumcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/hotely_hotelumcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Manažerská rozhodnutí - Hotely HotelůmHotely Hotelům
vše pro hotely a restaurace

Dracula_UntoldRozhodovací schopnosti manažerů

Manažerská rozhodnutí jsou taková, která musí člověk učinit v určitou chvíli, ale zpravidla až budoucnost ukáže, zda to bylo rozhodnutí správné či nikoliv. Udělat to správné rozhodnutí není často vůbec snadné zejména ve chvíli, kdy člověk volí z více variant, nebo kdy rozhoduje pod tlakem vnějších okolností. Celá řada lidí nedokáže rozhodnutí učinit. Mají strach, že rozhodnutí nebude správné a nemají dostatek odvahy nést následky.

Řešení standardních problémů

Při řešení standardních problémů, které se opakují, je rozhodování snadné a rychlé. To jsou ty situace, kdy si chronický stěžovatel stěžuje, že kyselo je moc kyselé nebo bramborák moc bramborový. Každý hotel a restaurace má pro takové případy interní postupy. Jsou však situace, kdy důsledkem rozhodnutí může být nejen ekonomický zisk, ale i ztráta. V případě ztráty musí být manažer dostatečně flexibilní a schopný řešit tuto nastalou krizi. Pokud toho schopný není a dochází k opakovaným ztrátám, pak nemůže ve své funkci nadále setrvávat.

Krizové situace

V nejhorších případech totiž nemusí docházet pouze ke ztrátám finančním, ale mohou být ohroženy i životy zaměstnanců a klientů. V těchto krizových situacích navíc není dostatek času k získání dostatečného množství informací, stanovení variant a konečnému výběru toho správného řešení. Tyto chvíle jsou i pro nejzkušenější manažery noční můrou. Přicházejí zpravidla nečekaně a manažer velmi často musí rozhodovat ve stresu a časové tísni. Jsou to zejména požáry, povodně a jiné živelné katastrofy.

Všichni máme ještě v živé paměti rozhodnutí vedení jednoho pražského hotelu v době povodní. Toto vedení tehdy rozhodlo, že zatopí sklepy a garáže raději čistou vodou dříve, než se tam dostane černá voda z Vltavy a z kanalizace. Takové rozhodnutí nemohlo být vůbec jednoduché a všem je nám jasné, že veškeré podklady a informace pro tuto variantu řešení dodala celá skupina lidí (techniků a stavebních inženýrů).

Živelné katastrofy jsou nepředvídatelné. Naštěstí se nedějí často a s těmi ostatními problémy si dobrý manažer poradí.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: movie Dracula Untold
Související články:

Rozhodovací procesRozhodovací problémy, Techniky rozhodování, Ideální a reálné rozhodování,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available