vše pro hotely a restaurace

Spokojeny zivotJak zjistíte, že vedete spokojený život?

Hotely a restaurace mají v době nouzového stavu omezený provoz a velká část zaměstnanců je nevytížená anebo úplně bez práce. Nyní je tedy ten správný čas na zamyšlení, zda vedete spokojený život.

Když si vzpomenete, jak jste dvanáct hodin stáli v hotelu na recepci, usmívali se na chronické stěžovatele, anebo obsluhovali klienty, kterým není nic dobré, jak jste se při tom cítili? Stýská se vám po takové klientele, nebo jste vlastně nakonec rádi, že v nouzovém stavu se můžete v klidu přemýšlet o životě a o své budoucnosti?

Položte si následující otázky:

Jaké jsou mé největší sny?
Všichni máme velké sny, které v sobě nosíme a doufáme, že se tyto sny jednou stanou skutečností. Co však děláme pro to, abychom toho dosáhli?

Baví mě, co dělám?

Těším se do práce a jsem v ní šťastný?
Plní tato práce cíle, které vedou ke splnění mého snu?
Někdo chodí do práce jen proto, aby zaplatil náklady na život. Někdo jenom proto, že má větší odpor ke změnám než k práci, kterou dělá, a bylo by pro něj stresující aklimatizovat se v jiném prostředí a zvyknout si na nové lidi. I když právě ta změna a noví lidé dělají život zajímavý a pestrý.

Kdo jsou nejdůležitější lidé v mém životě?
Stejně jako máte důležité věci ve vašem životě, máte kolem sebe také lidi, kteří vás ovlivňují. Kdo s vámi tráví čas a sdílí hezké i nepříjemné okamžiky. Potřeba sounáležitosti je jednou z nejdůležitějších lidských potřeb.

Jak mohu strávit více času tím, co mě baví?

Najděte způsob, jak začlenit víc toho, co máte rádi do svého života. Zrevidujte činnosti, kterými jste trávili čas svůj čas. Zjistíte, že jste chodili po obchodech, když jste nic nepotřebovali, celé hodiny trávili na internetu nebo u televize.

Zredukujte zbytečné činnosti na minimum a budete mít čas na výlet na kole, procházku v sadu nebo projížďku na koni. Využijte nudu během omezení volného pohybu jako odpočinek a relaxaci.

Až budou omezení uvolněná můžete relaxovat v českých lázních nebo v horských chatách a penzionech.

Autor: Dana Petrunčíková
Související články:

Nuda – co to je?, Jak dojít k vysněnému cíli?, Jak získat sebedůvěru, Vedete spokojený život, Rovnováha mezi prací a odpočinkem, Jak předejít vyčerpáníJak přežít sezónu, Syndrom vyhoření, Lázeňské pobyty, Více věcí najednou, Umíte říkat ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available