vše pro hotely a restaurace

Jak prezit sezonuJak přežít sezónu?

Znáte to. Zůstáváte v hotelu každý den o několik hodin déle, protože hosté stále něco požadují. Když vyřídíte požadavek jednoho, přijde další. Do toho stále někdo volá, protože ví, že se v hotelech pracuje 24 hodin denně. Navíc tam nejste jen od plnění přání hostů, ale musíte také dokončit své administrativní povinnosti spojené s vaší prací.

Je přirozené, že na každého v hotelu často doléhá více úkolů, než se dá bez problémů zvládnout. Krátkodobě je to únosné, a pokud si váš nadřízený nebo zaměstnavatel uvědomuje, že vysokou kvalitu služeb, dobré hodnocení hotelu a stálou klientelu udrží pouze v případě, že své zaměstnance nepřetěžuje, pak se období nejvyšší sezóny s pomocí brigádníků a stážistů dá přežít.

Problém nastává ve chvíli, kdy se šetří hotelové náklady škrtáním výdajů za brigádníky. V tu chvíli jsou zaměstnanci vystaveni dlouhodobému tlaku. Tělo nemá čas regenerovat fyzicky ani duševně a člověk začnete podávat nejen horší výkony, ale začnete pociťovat stres doprovázený zdravotními potížemi.

Vaše tělo se obelhat nedá. Ignorování těchto projevů dospějete k syndromu vyhoření anebo k závažným zdravotním potížím, vzniku alergií i nádorovým onemocněním. V takových případech je výborným pomocníkem Ganoderma lucidum jinak zvaná houba Reishi.

Jak z toho ven?

Klíčem je změna vašeho postoje. Je potřeba:

1. Udržovat rovnováhu mezi prací a odpočinkem
2. Dostatečně spát
3. Zdravě se stravovat
4. Mít dostatek aktivního pohybu nejlépe v přírodě
5. Využívat lázeňské pobyty

Musíte si sepsat priority, abyste si uvědomili:

• zda vás tato práce baví a naplňuje nebo zda byste raději dělali něco jiného
zda je pro vás čas strávený s hotelovými hosty přednější než čas strávený se svými blízkými
• zda chcete čas na své koníčky obětovat hotelovým hostům a svému zaměstnavateli

Pokud žijete zdravě a přesto se vám po návratu z práce zvedá žaludek jenom při představě, že tam zítra musíte zase, pak je nejvyšší čas začít přemýšlet o změně zaměstnání.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart MilesSouvisející články:

Lázeňské pobytyWellness pobyty, Lázně Jáchymov, Lázně Luhačovice, Vířivé vanyJak na bolesti zadJak si vytvořit profesionální profil Na co si dát pozor při pohovoru Co sledují HR manažeři během pohovoru Videopohovor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available