vše pro hotely a restaurace

Aktivni lide nudu neznajiAktivní lidé nudu neznají

V hotelech a restauracích se nenudíme. Obsluhujeme, plníme požadavky hostů a tak nám ten den rychle uteče, že ani nevíme jak. Tím jak jsme rozjeti, tak i ve volném čase většina z nás relaxuje aktivně. Nevím, jak to chodí v jiných oborech, ale nedávno jsem šla s kamarádkou Ájou na oběd a u vedlejšího stolu sedělo šest mladých lidí v oblecích, měli tablety a smartphony, člověk by tak očekával, že to jsou mladí, akční a úspěšní podnikatelé. Pravda bylo to v blízkosti jednoho gigantického office parku, takže to spíš byli zaměstnanci nějaké firmy.

Jedna očividně smutná a velmi utrápená slečna sdělovala ostatním, že za pár dní již odjíždí do té Austrálie, kam ji sestra pozvala, a že vůbec neví, co tam celý měsíc bude dělat, a že má obavu, že se tam bude nudit. Zbývající lidé v této skupině jí dávali najevo svou účast tím, že se také tvářili utrápeně, utěšovali ji a dávali jí rady typu: „ Hlavně tam nikam nechoď! To víš, jsou tam všude ti jedovatí hadi a pavouci! A v moři se také nekoupej! Jsou tam žraloci a medúzy, aby se Ti tam něco nestalo!!“

Rychle jsme s Ájou snědly oběd a opustily lokál, aby na nás ti „utrápenci“ neprskli bacil hlouposti, lenosti a neschopnosti. Docela by mne zajímalo, jaký mají přístup k práci, když je jim zatěžko vymyslet si program na dovolenou.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Já jsem byla v Austrálii více než tři roky a nenudila jsem se tam jediný den. Nenudila jsem se tam, ani když jsem se tam o pár let později na pět týdnů vrátila.

Co z toho vyplývá?

Slovy písně skupiny Chinaski: „Jaký si to uděláš, takový to máš.“

Záleží jenom na nás, jak se chopíme příležitosti, jaké zážitky získáme a jaké pocity si uchováme v paměti. Pravda je, že každý máme jiné potřeby a mezi potřeby té utrápené slečny očividně nepatřila touha po poznání jiných zemí.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: SkyWalk Sydney, Natural Window Kalbarri NPSouvisející články:

Vedete spokojený život, Rovnováha mezi prací a odpočinkem, Jak předejít vyčerpání, Jak přežít sezónu, Syndrom vyhoření, Lázeňské pobyty, Více věcí najednou, Umíte říkat ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available