vše pro hotely a restaurace

Lazne PodebradyOdpočiňte si v Poděbradech

Lázně Poděbrady mají velmi dobrou polohu na břehu Labe. Leží pouhých 50 km od Prahy a z Kolína tam můžete dojet po kvalitní cyklostezce. Historické nálezy dokazují, že oblast byla osídlena už v době železné a bronzové. V raném středověku tudy vedla významná obchodní cesta. Někdy na přelomu 12. a 13. století vzniklo nové šlechtické sídlo Poděbrady, o kterém je první písemná zmínka z roku 1223. Místo si oblíbil Přemysl Otakar II. i jeho syn Václav II. Rod z Kunštátu a z Poděbrad, do kterého patří i král Jiří z Poděbrad přebudoval hrad, vytvořil náměstí, vybudoval opevnění a rybniční soustavu. Od té doby lázeňské město vzkvétá.

Léčivé prameny byly objeveny na konci 19. století. V roce 1907 už byly vyvrtány tři veřejné prameny (Bülowův, Hohenlohe a Charicléa) a v roce 1908 byly založeny poděbradské lázně. Za první republiky se Poděbrady změnily v evropsky významné lázně, které se zásluhou pražského kardiologa prof. dr. Václava Libenského, specializovaly na léčbu nemocí srdce a oběhového ústrojí. Architekt František Janda v roce 1924 vypracoval urbanistický plán dalšího rozvoje města.

Co se v Poděbradech léčí?

V lázních se léčí následující nemoci a poruchy:

  • nemoci srdce a oběhového ústrojí
  • poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
  • nemoci nervové
  • nemoci pohybového ústrojí
  • nemoci onkologické.

Využívá se zde blahodárných účinků přírodních léčivých vod a příznivého klimatu v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. V Poděbradech stejně jako v ostatních lázeňských městech je většina hotelů a ubytovacích zařízení přizpůsobena svým zařízením a provozem těmto léčebným účelům.

Ubytování v různých kategoriích je uzpůsobeno finančním možnostem klientů. Lázně poskytují nejen pobyty v lázních, ale také dostatečný výběr ostatních služeb od relaxačních a léčebných víkendů, přes rodinné pobyty až po wellness pobyty.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Znak města Poděbrady
Související články:

Wellness pobyty, Lázně Jáchymov, Lázně Luhačovice, Vířivé vany, Jak na bolesti zad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available