vše pro hotely a restaurace

Virive vanyVířivá vana v hotelovém pokoji

Vířivá vana je velkým pomocníkem při relaxaci. Už ve starém Egyptě věděli, že proudící voda pomáhá rychleji odstranit únavu. Vířivá vana tak jak ji známe my, se poprvé objevila koncem 60. let minulého století a začala se používat při lázeňských procedurách. Praxe a výzkumy v oblasti fyzioterapie ukázaly, jak je toto zařízení tělu prospěšné.

Jaké jsou účinky vířivé vany na lidské tělo?

Zjistilo se, že vířivé proudění vody vyvolává řadu podnětů, které výrazně ovlivňují metabolismus. Zvyšuje se proudění krve a lymfy, které rychleji odplavují škodlivé látky z lidského těla. Čím rychlejší metabolismus, tím dříve se namožené svaly či klouby regenerují. Vířivé proudy vody působí jako masáž a příznivý vliv masáží je znám odnepaměti. Jemný tlak na pokožku zmírňuje napětí v těle. Působí příznivě nejen na tělo, ale i na duši. Právě pohoda, která se dostavuje ve vířivkách, pomáhá významně odbourávat stres, který je původcem mnoha chorob.

Vířivá vana ve wellness i v hotelovém pokoji

Koupele ve vířivkách nejsou jen módním výstřelkem, ale skutečně napomáhají odpočinku a uvolnění unaveného těla. Toho využívá celá řada hotelů, aby zpříjemnila pobyt svým hostům. Vířivé vany dnes mají nejen lázeňské hotely. Vířivá vana je již běžná i v ostatních hotelech a ubytovacích zařízeních.

Pro hotel to znamená zvýšení nákladů, protože musí o vířivou vanu pečovat, čistit trysky, vyměňovat ovládací panel, který hoteloví hosté často nesprávným zacházením ničí. Pokud má hotel vířivou vanu nejen na pokojích, ale také ve veřejném wellness centru, pak je potřeba sledovat správné pH vody a čistit ji tak, aby se tam nerozmnožily nežádoucí bakterie. Nikdo nechce přivodit hotelovým hostům kožní ani jiné choroby.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Serge Bertasius PhotographySouvisející články:

Wellness pobyty, Lázně Jáchymov, Lázně Luhačovice, Lázeňské pobyty,  Jak na bolesti zad

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available