vše pro hotely a restaurace

Lazne JachymovLázně Jáchymov a brachyradiumterapie

Na konci 19. století horníci v Jáchymově věděli, že zdejší voda blahodárně působí na různá onemocnění pohybového ústrojí a pomáhá také při hojení ran. Později jejich zjištění potvrdili i lékaři a vznikly tak první radonové lázně. Prameny radonové vody se nacházejí v hloubce 500 metrů pod povrchem země. Koupelí v této vodě se tlumí bolest pohybového aparátu a léčí se různá onemocnění kloubů, kostí, páteře, revmatismus, Bechtěrevova choroba a další. Podmínkou je však minimální počet 11 koupelí v některém z lázeňských domů.

Jak koupel probíhá?

Radonová voda o teplotě 35-37 stupňů Celsia se napouští do vany zespodu. Klasickým způsobem napouštění vany shora, by drahocenný radon unikl do vzduchu. Pacient si do vody lehne, odpočívá a nechává radonovou vodu působit na své tělo. Během koupele se do těla dostává alfa záření, obsahující minimální množství radonu (0,5%).Množství, které do člověka během třítýdenní léčby vnikne je srovnatelné s jedním rentgenovým snímkem. Do půl hodiny po koupeli pak celých 75% radonu tělo dodatečně opustí. Radon je proto zcela neškodný, naopak aktivuje regenerační schopnosti těla a výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu.

Co je brachyradiumterapie?

Brachyradiumterapie je speciální ozařovací metoda využívaná v lázních Jáchymov. Pacient při ní dostává minimální protizánětlivou a proti bolestivou dávku gama záření. Zdrojem tohoto záření je sůl radia. Krabička s touto solí se přikládá přímo na bolestivé klouby.

Jáchymovské lázeňské hotely různých kategorií disponují dostatečnou kapacitou. Stejně tak poskytují dostatečný výběr služeb od léčebných a relaxačních pobytů, přes rodinné pobyty až po wellness víkendy.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Léčebné lázně Jáchymov
Související články:

Wellness pobytyLázeňské pobytyLázně Luhačovice, Vířivé vany, Jak na bolesti zad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available