vše pro hotely a restaurace

Praktiky vyderacuDalší případ vydírání

Myslíte se, že vydírají pouze veřejnosti neznámí lidé? Omyl! Když jsme googlili jméno posledního vyděrače, našli jsme jej na kandidátce jedné politické strany Zlínského kraje.

Tento člověk si udělal rezervaci přes Booking.com na stejný den a vložil do ní neplatnou kreditní kartu. Byl velmi slušný a elegantní. Přijel večer a při příjezdu si chtěl nejprve prohlédnout pokoj. Když našel drobné nedostatky ubytoval se s tím, že zaplatí pouze malou zálohu a druhý den si promluví s manažerem.

Jak probíhal jeho rozhovor s manažerem?

Rozhovor hosta s manažerem samozřejmě probíhal tak, že si stěžoval úplně na všechno na pokoji i na snídaních a celou svou stížnost zakončil slovy:

„Buď zůstaneme u zálohy, kterou jsem zaplatil, nebo vám napíši negativní hodnocení.“

Argument, že hotel poskytuje služby úměrné ceně, nestačil. Nátlakem a vydíráním byl tentokrát hotel donucen ke slevě, na kterou host neměl nárok, protože již ve chvíli, kdy si na Bookingu vybíral hotel věděl podle hodnocení, že tento hotel nepatří mezi ty nejluxusnější v Praze. Z toho vyplývá, že do hotelu přijel již s vědomím toho, že nezaplatí celkovou částku, a že ušetří.

Jaké dostala hotelová recepce pokyny?

Pro další podobné případy dostala recepce následující pokyny:

1.  Přijde-li rezervace na stejný den s neplatnou kreditní kartou
2.  Bude-li chtít klient vidět pokoj dříve než zaplatí
3.  Vyjmenuje-li seznam jím zjištěných nedostatků před tím než se ubytuje
4.  Nebude-li chtít zaplatit plnou částku, která je v potvrzení rezervace s tím, že zaplatí část a si zítra si promluví s manažerem hotelu,

po splnění všech těchto podmínek nebude ubytován a bude odkázán na jiné luxusní ubytovací zařízení v okolí, které jeho požadavky určitě splní. Jeho rezervace bude zrušena bez jakéhokoliv storno poplatku.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart MilesSouvisející články:

Špatné chování hostůLživé komentáře, Proč lidé lžouDůsledky technologických změnPředstavy hotelových hostů, Zvyšující se nároky nebo nenasytnostJak na chronické stěžovatele, Agresivita hostů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available