vše pro hotely a restaurace

Recky kraj a recky mravŘecký kraj – řecký mrav

Nebudu se rozepisovat o současné situaci v Řecku. Na tu si umí udělat názor každý, kdo tuto zemi alespoň jedenkrát navštívil. Náš hotel se v této pro ně těžké době rozhodl, že udělá dobrý skutek a ubytuje lidi z jedné řecké farnosti za cenu, kterou pokryje náklady. Tato farnost pravděpodobně z fondů EU zaplatila svým ovečkám pobyt v Praze, aby mohli rozšířit své obzory a vzdělání, v čemž jsme chtěli podpořit. To jsme ještě nevěděli, co nás čeká.

Po příjezdu do hotelu, ihned po tom, co odešli na pokoje, zablokovali špatnou manipulací trezory, strhali ozdobné závěsy, protože „si nevšimli“, že ty pravé zatahovací závěsy jsou právě touto ozdobou zakryté. Rozlámali lamely v roštech na přistýlkách, protože zkoušeli, jak moc jsou pružné a nejvíce si stěžovali na zavírání odpadkových košů v koupelnách. To jsme ještě nevěděli proč.

Druhý den ráno naházeli všechny ručníky doprostřed pokoje na zem a čekali, že dostanou vše čisté. Současně, jsme prostřednictvím CK obdrželi rozsáhlý seznam toho, co považovali za nedostatky a CK pro ně požadovala kompenzaci. Vše co zničili, samozřejmě hotel na své náklady opravil nebo vyměnili a ještě byla na pokoje celé skupiny roznesena balená voda jako kompenzace, aby mohli v těchto vedrech udržovat pitný režim.

A co s tím má společného stávka pokojských?

Jaký šok to byl, když jsme ještě to samé ráno zjistili, že je ve všech odpadkových koších (s prominutím) doslova nasráno, což pokojské odmítali uklízet.

V odpovědi na stížnost jsme zmíněnou CK požádali, aby objasnili svým klientům, co všechno obsahuje jejich omezený budget a jaké služby v něm jsou obsaženy. Dále jsme CK informovali o výkalech v odpadkových koších. Požádali jsme jejich průvodce, aby je informoval, že jestli najdeme výkaly v odpadkových koších i následující den, pak budeme účtovat poplatek za zvláštní úklid a dezinfekci.

Co myslíte, že bylo v koších následující den?

Ano. Bylo “to” tam zase. V pokoji, kde bydleli dva muži, kteří chodili celé dny v dlouhé černé košili až na zem a s gigantickým křížem na krku.

Když jsme je požádali o zaplacení poplatku a za zvláštní úklid a dezinfekci, tak se smáli a nechápali: “Co je pro pokojskou hrozného na tom, že sbalí igelitový sáček a prostě „to“ vyhodí?!”

Vážení košiláci!

U vás v Řecku je možná běžné, že děti svým rodičům každé ráno kontrolují barvu a hustotu jejich stolice a naopak, ale u nás to normální není! A pokud chcete cestovat a poznávat jiné kultury, pak byste v té dané zemi měli dodržovat jejich základní pravidla slušného chování.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: VentrilockSouvisející články:

Špatné chování hotelových hostůLživé komentáře, Proč lidé lžouDůsledky technologických změnPředstavy hotelových hostů, Zvyšující se nároky nebo nenasytnostJak na chronické stěžovatele, Agresivita hostů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available