Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/hotely_hotelumcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/hotely_hotelumcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Jste nadšeni svou pracíHotely Hotelům
vše pro hotely a restaurace

Jste nadseni svou praciAngažujete se v práci s nadšením?

Angažovanost se dá definovat jako nadšené zapojení. Kolik z vás se každý den zapojuje do práce s nadšením?

Práce v hotelnictví je zejména v sezóně velmi vyčerpávají. I když nás baví sebe víc a ráno jdeme do práce s nadšením, večer chodíme domů vyčerpáni, bez nálady a bez energie. Nejhůře jsou na tom právě ti, co je práce baví. Dělají více věcí najednou s maximálním nasazením, a jak nejlépe umí. Mají pocit, že mají energie na rozdávání, a že nepotřebují relaxovat. Po nějakém čase ale i tito lidé zjistí, že ztrácí zájem, jsou vyčerpaní a na pokraji syndromu vyhoření.

Co ničí nadšení?

  • Jednoduchá a rutinní práce, která nerozvíjí lidský potenciál.
  • Působení na slabé stránky jedince. Když si člověk v něčem není jistý, musí vynaložit mnohem více úsilí na splnění úkolu. To jej velmi vyčerpává. Takový člověk už nemá sílu se více angažovat.
  • Práce, která člověka vnitřně nenaplňuje. V takovém případě pro něj nemá hlubší smysl napomáhat ostatním v týmu nebo k růstu firmy.

Co vyvolává nezájem?

Nesoulad mezi stylem vedení přímého nadřízeného a stylem práce zaměstnance. Panuje-li nesoulad mezi očekáváním manažera a výkonem pracovníků, dochází u nich k nespokojenosti na obou stranách. Způsob motivace pak může být spíše demotivující, protože nespokojený nadřízený se může začít uchylovat k trestům. Pokud se nadřízený s podřízenými dostane do souladu, pak vládne na pracovišti dobrá atmosféra, která lidem dodává energii.

Co s tím dělat?

Každý by si měl ujasnit své cíle a stanovit své priority ještě před tím, než se začne ucházet o zaměstnání. Když si zvolí práci, která jej bude naplňovat, bude žít spokojený život. Hotely pak musí vytipovat toho správného uchazeče již při výběrovém řízení. Soulad stylu vedení a očekávání nadřízeného s pracovním stylem pracovníka umí HR Manažeři identifikovat pomocí techniky Perfect Match Interview, která odhaluje podvědomé a nevyřčené očekávání manažera na práci svého podřízeného a preferenční pracovní styl kandidátů.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart Miles
Související články:

Co si ujasnit než začnete hledat novou práciJak napsat životopis, Co nepsat do životopisuStrategie náboru zaměstnancůNa co se zeptat při pohovoru, Jak vyhrát výběrové řízeníJak změnit zaměstnáníNové otázky kladené při pohovoruNa co si dát pozor při pohovoru, Jak se připravit na video-pohovor

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available