vše pro hotely a restaurace

Spokojeny zivotJak zjistíte, že vedete spokojený život?

Stojíte dvanáct hodin v hotelu na recepci, usmíváte se na chronické stěžovatele, a přitom byste se raději dívali na svět z koňského sedla? Obsluhujete klienty, kterým není nic dobré, a přitom byste raději pěstovali broskve?  Zda jste v práci i v soukromém životě spokojeni zjistíte, když si odpovíte na následující otázky:

Jaké jsou mé největší sny?
Všichni máme velké sny, které v sobě nosíme a doufáme, že se tyto sny jednou stanou skutečností. Co však děláme pro to, abychom toho dosáhli?

Baví mě, co dělám?

Těším se do práce a jsem v ní šťastný?
Plní tato práce cíle, které vedou ke splnění mého snu?
Někdo chodí do práce jen proto, aby zaplatil náklady na život. Někdo jenom proto, že má větší odpor ke změnám než k práci, kterou dělá, a bylo by pro něj stresující aklimatizovat se v jiném prostředí a zvyknout si na nové lidi. I když právě ta změna a noví lidé dělají život zajímavý a pestrý.

Kdo jsou nejdůležitější lidé v mém životě?
Stejně jako máte důležité věci ve vašem životě, máte kolem sebe také lidi, kteří vás ovlivňují. Kdo s vámi tráví čas a sdílí hezké i nepříjemné okamžiky. Potřeba sounáležitosti je jednou z nejdůležitějších lidských potřeb.

Jak mohu strávit více času tím, co mě baví?

Najděte způsob, jak začlenit víc toho, co máte rádi do svého života. Zrevidujte činnosti, kterými čas trávíte. Zjistíte třeba, že každý den trávíte čas zbytečnými činostmi, jako je například:

  • Chození po obchodech, když nic nepotřebujete
  • Posílání SMS a dlouhé telefonní hovory
  • Šmírování lidí na FB
  • Koukání na televizi, když v ní nic zajímavého nedávají

Zredukujte zbytečné činnosti na minimum a budete mít čas na výlet na kole, procházku v sadu, na golf nebo projížďku na koni – prostě na to, co vás baví a naplňuje. Pro nudu není v aktivním životě místo.

V hotelnictví a gastronomii jsou velkou výhodou dvanáctihodinové služby. Ve volných dnech, kdy nestojíte za recepcí a neběháte po place můžete relaxovat jinde a realizovat se i jinak, abyste předešli syndromu vyhoření. Pokud zrovna nejste majitel hotelu nebo restaurace a netrávíte tam celé dny. Ale pokud jste si splnili sen tím, že jste si pořídili hotel nebo restauraci, pak je vám určitě práce koníčkem.

Autor: Dana Petrunčíková
Související články:

Nuda – co to je?, Jak dojít k vysněnému cíli?, Jak získat sebedůvěru, Vedete spokojený život, Rovnováha mezi prací a odpočinkem, Jak předejít vyčerpáníJak přežít sezónu, Syndrom vyhoření, Lázeňské pobyty, Více věcí najednou, Umíte říkat ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Potřebujete pomoc? Pomůžeme Vám!
Potřebujete pomoc? Pomůžeme Vám!
Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com