Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/hotely_hotelumcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/hotely_hotelumcz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Na co se zeptat při pohovoru? - Hotely HotelůmHotely Hotelům
vše pro hotely a restaurace

Na co se zeptat pri pohovoruNebojte se při pohovoru zeptat

Pracovní pohovor není jednostranný výslech. Jestliže na jeho konci má být vzájemná dohoda, musí být na pohovoru zodpovězeny otázky obou zúčastněných stran. Pravda je, že většina pohovorů v hotelech a firmách začíná „výslechem“ pozvaného uchazeče o zaměstnání. Když HR manažerovi zodpovíte všechny obvyklé i neobvyklé otázky kladené při pohovoru, nenechte si ujít chvíli, kdy vysloví otázku poslední:

„Máte nějaké otázky týkající se naší firmy a pracovní pozice?“

Samozřejmě, že máte! Máte spoustu otázek. V prvním kole pohovorů byste se však měli vyvarovat otázek souvisejících čistě s vaším osobním zájmem o peníze, benefity, výhody a podobně. To si nechte až pro případ, že se dostanete do druhého kola (pokud zrovna to první kolo není také poslední). Solidní hotel nebo firma by vás s výhodami pozice měla seznámit automaticky sama.

Své první otázky volte takové, které souvisejí se zajištěním práce a pracovní pozice. Ukažte svůj zájem o danou pozici. Zeptejte se například na běžné rutinní úkoly a zjistěte jaké nestandardní situace či požadavky klientů se na daném úseku řeší. Tím zjistíte, zda se budete moci soustředit na danou práci nebo zda můžete očekávat, že budete dělat více věcí najednou. Můžete se také zeptat, kdo bude váš přímý nadřízený, jaká je struktura v hotelu. Z odpovědi si uděláte obrázek o tom, jak to tam chodí a zda to zvládnete.

Co je dobré zjistit předem?

Není na závadu ukázat, že máte zájem se co nejrychleji zapojit do pracovního procesu. Zeptejte se tedy, jak bude vypadat váš trénink v prvních dnech. Pokud vás informace uspokojí a nebude hrozit, že vás hodí do vody, pak se nemusíte obávat nejistoty, která na nového zaměstnance v prvních dnech v nové práci doléhá.

Dobré je také zjistit, zda na této pozici před vámi někdo byl a z jakého důvodu odešel. Samozřejmě pouze v případě, že vám na začátku pohovoru neřekli, že tuto pozici otevřeli nově a hledají teď vhodného kandidáta.

V čem vám zjištěné informace pomohou?

  • Uděláte si obrázek o současné situaci v daném hotelu nebo v restauraci
  • Získáte povědomí o tom, co přesně tento zaměstnavatel hledá
  • Pomůže vám to k rozhodnutí, zda pro tuto společnost chcete pracovat

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart Miles
Související články:

Jak nepsat životopis, Co je nutné pochopit před pohovorem?, Jak změnit zaměstnání, Nové otázky kladené při pohovoru, Na co si dát pozor při pohovoru, Jak se připravit na video-pohovor, Co sledují HR manažeři při pohovoru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available