vše pro hotely a restaurace

Jak zmekcit tvrdou voduJak změkčit tvrdou vodu

Všichni v kuchyni a v restauraci si dnes již nedovedou představit mytí nádobí ve dřezu. Myčky jsou standardním vybavením, a když náhodou nefungují, je to učiněná katastrofa. Nefunkční myčku může mít na svědomí i tvrdá voda, proto se dnes běžně používají změkčovače vody. Pokud používáte systémy pro změkčení vody nejen v restauraci, ale i pro celý hotel, odpadá boj se skvrnami na sklech sprchových koutů.

Jaké změkčovače vody použít?

Systémy založené na bázi soli, jsou vybaveny vysokokapacitní nádrží na pryskyřici a jsou dávkované elektrickým ventilem v horní části nádrže. Pokud je pryskyřice plně nasycena, rozběhne se čistící cyklus. Voda prochází nádrží s minerály, a vápenaté a hořečnaté ionty jsou odstraněny. Slaná voda vyplachuje minerální nádrž a nahrazuje minerály vápníku a hořčíku za ionty sodíku (iontová výměna). Výsledkem je “měkká” voda. Systém má měřící zařízení, které provádí proplachování pouze v případě potřeby, což výrazně snižuje plýtvání vodou.

Další možností je změkčování vody bez soli. Tento systém snižuje účinky tvrdosti minerálů, ale ve skutečnosti je neodstraňuje z vody. Mění jejich formu, takže se nezachycují na povrchu rozvodů a netvoří vodní kámen. Tento proces funguje bez přidání jakýchkoliv chemických látek. Změkčovače bez soli tedy neodstraňují z vody zdraví prospěšné minerální látky.

Tyto filtrační systémy využívají jako náplň speciální krystalové struktury uhličitanu. Ty přitahují rozpuštěný vápník a hořčík a odebírají je z vody jejich začleněním do svých krystalových struktur během filtrace. Krystaly uhličitanu pak cestují dál přes vodovodní systém. Upravují tvrdost vody nejen v nádrži filtračního zařízení, ale na celé trase, kudy proplouvají. Zabraňují tak usazování vodního kamene ve vodovodním potrubí tím, že absorbují přebytečné minerály do svojí struktury. Vodu tak lze snadno recyklovat, navíc odpadá investice do nákupu soli.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart Miles
Související články:

Čištění odpadů, Vířivé vany, Recyklace vody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available