vše pro hotely a restaurace

Spravna volbaVolba a rozhodnutí

Lidé neustále něco nebo někoho volí. Po základní škole volíme školu střední, pak vysokou. V dospělosti volíme zaměstnání, destinaci a hotel pro svou dovolenou. Volíme politiky, politické strany, obchodní či životní partnery a tak bych mohla pokračovat. V podstatě rozhodujeme o tom, kam v blízké budoucnosti budou směřovat naše kroky.

Většina rozhodnutí se musí učinit v určitou chvíli, ale právě až budoucnost ukáže, zda toto rozhodnutí bylo správné či nikoliv. Ne každý má schopnost rozhodovat a nést důsledky svých činů. Ke konečnému rozhodnutí vede rozhodovací proces, na jehož závěru je učiněno rozhodnutí.

Odkládání volby a rozhodnutí není vždy dobrý způsob řešení, unáhlené rozhodnutí je naopak risk hraničící s nedbalostí a nedůsledností. V životě to platí také. Nemůžete odkládat rozhodnutí do nekonečna, protože byste jednou mohli litovat, že jste to ani nezkusili. Příliš riskovat se ale nevyplácí.

Je správná volba zaručena?

Záruka úspěchu neexistuje, ale ne vše dopadne špatně, takže není třeba stát na místě mít své jisté a bát se cokoliv volit popřípadě měnit. Pohodlí je často nepřítelem zlepšení. Má-li vás vaše volba někam posunout, nebojte se jí. Brzy získáte nový pohled na váš pracovní i osobní život.

Všichni děláme chyby. Většina důsledků špatných rozhodnutí jde v budoucnu změnit. Takový nový cíl je pak novým začátkem.

Nebojte se svých rozhodnutí a nebojte se přiznat, že jste udělali chybu. Poučte se z vlastních chyb a pokračujte v cestě za svým cílem.

Odmítnutí nebo selhání bolí a člověk pak ztrácí víru. Po překonání překážek je pak radost z úspěchu o to větší.

Autor: Dana Petrunčíková
Související články:

Rozhodovací proces, Ideální a reálné rozhodování, Rozhodovací problémy a podmínky, Techniky rozhodováníManažerské dovednosti, Vlastnosti manažerů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available