vše pro hotely a restaurace

Jak se vyvíjí hotelové systémy?

Vývoj technologií neminul ani hotelové systémy. Většina z nich již umí fungovat online, mají interaktivní moduly, jako jsou booking engines, channel managery, moduly pro restaurace, věrnostní programy nebo funkce e-mailingu. Dají se spravovat z mobilních zařízení a odkudkoliv, kde je možné připojení na internet.

Vývoj nových nástrojů a aplikací

Neustále se programují nové nástroje, které nám mají usnadnit práci, prodej a komunikaci. Ne všechny jsou však spolu kompatibilní. A to je problém. Vybereme-li si aplikaci, která nejde napojit na náš hotelový systém, musíme zvolit jinou. Funkce té nám však mohou vyhovovat méně.

Co jsou HTNG standardy?

Aby se tomu zamezilo, byly vytvořeny standardy HTNG (Hospitality Technology Next Generation). Je to nezisková organizace, jejímž cílem je podporovat interoperabilitu a kompatibilitu technologických systémů používaných v hotelovém průmyslu, jako jsou systémy řízení, pokladní systémy, systémy telefonních ústředen, bezpečnostní systémy a mnoho dalších.

Kdo v ČR je certifikovaný?

Členové organizace, z řad společností zabývajících se vývojem technologií pro hotelový průmysl, se pravidelně scházejí s hotelovými společnostmi a jejich partnery a spolupracují při navrhování těchto XML standardů. Z českých vývojářských firem je certifikovaný HORES PLUS, jejich Hores 10 a chystaný Hores 11.

Autor: Dana Petrunčíková
Související články:

Hotelový e-mailing, Hotelové systémy, Věrnostní programy, Jak vybrat Booking Engine, Proč používat Channel Manager

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available