vše pro hotely a restaurace

Jak na výběr fotografa?

Vybrat správného fotografa pro hotel není snadný úkol. Všichni víme, že fotografie je důležitým prodejním nástrojem. Prostřednictvím fotografie prodáváme hotel nejen na webových stránkách, na rezervačních systémech, ale zákazníkům partnerských cestovních kanceláří.

Proto musí být fotografie velmi kvalitní. Investice do fotografií je základem celkové prezentace ubytovacího zařízení a restaurace. Fotografie je stavebním kamenem všech prodejních, propagačních a marketingových strategií.

Kde vzít inspiraci pro nové fotografie?

Víte-li, že je čas nafotit nové fotografie vašeho ubytovacího zařízení, pak si musí předem ujasnit, co všechno bude fotograf fotografovat. Nebojte se inspirovat u konkurenčních hotelů, podívejte se na jejich fotografie na pinterestu a instagramu, a sepište, co se vám na nich líbí nebo tyto fotografie fotografovi rovnou ukažte. Ulehčí to komunikaci mezi vámi. A on vám dopředu může říci, jestli je schopen takové fotografie dodat. Zda na to má techniku, software a zkušenosti.

Jak poznat kvalitního fotografa?

Hledejte fotografa, který se specializuje na fotografování interiérů hotelů. Podíváte-li se na jeho portfolio, musí v něm být takové fotografie obsaženy. Fotí-li pouze svatby nebo portréty, nemusí mít dostatečnou zkušenost s malými a často temnými hotelovými pokoji.

Hledejte profesionála, který má kvalitní vybavení a současně zkušenosti s grafickými programy. Co nezvládne technika, dá se velmi dobře vylepšit v počítači. K fotografiím požadujte rovnou i video a 3D prohlídku.

Práva k užití fotografií

Ke každé fotografii, by vám měl fotograf dodat potvrzení o tom, že můžete fotografie užívat. Nedělá to každý fotograf, ale pro vaši ochranu je dobré si práva k užití od fotografa vyžádat. Může to být uvedeno ve smlouvě, v e-mailové objednávce nebo na faktuře a mělo by být přesně specifikováno:

  • Jak budou fotografie dodány.
  • Kde je můžete použít (na webu, v tisku, atd.).
  • Jak dlouho je můžete používat – ideálně neomezeně.
  • Zda mohou být využívány pro komerční účely.

V případě, že jsou fotografiích modely nebo modelky, pak musíte mít také souhlas od nich. Říká se tomu model release (souhlas s pořízením a užíváním fotografií modelu).

Chcete-li si být jisti, zkuste někoho již prověřeného. 

Kontakt:
JL Studios s.r.o. – Jiří Lízler
Jana Harracha 129
Jilemnice
Tel: 728 362 616
Mail: Lucy@jirilizler.com 
Web: www.jirilizler.com  

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available