vše pro hotely a restaurace

Noční foto hotel Cosmopolitan Praha Jiří LízlerJak získat kvalitní fotografie?

Nafocení celého hotelu je finančně náročné. Mnoho hotelů proto volí focení po částech nebo dofocení jen renovovaných prostor. Pokud se nechystáte hotel přefotit celý, pak je možné to fotit jej postupně. S fotografem dohodnete focení určitých částí. Důležité je však, aby se držel stejného stylu jako fotograf předchozí.

Kvalitní fotografie jsou investice, která se mnohonásobně vrátí. Proto by se na nich nemělo šetřit. Fotografie mají životnost okolo 3-5 let, záleží na tom, jak často hotel renovuje a obnovuje vybavení.

Nezapomeňte, že musíte nafotit i okolí hotelu, další služby a v neposlední řadě také další aktivity v blízkosti. Pro webové stránky a tištěnou prezentaci však musíte mít vyšší kvalitu fotografií. Budete-li chtít použít propagační fotografie poskytovatele aktivity, pak si dejte pozor na rozlišení, velikost a hlavně autorská práva.

Jak poznat kvalitní fotografii?

Jedna věc, která má být na fotografii 100% správně, jsou vertikály. To znamená, že vše co má být rovné, rovné je. Například zdi nebo rámy oken. Nic nezkazí dojem z fotografie tak, jako když pokoj „ujíždí“. Ujednoťte formát fotografií buď na výšku, nebo na šířku.

Denní fotografie, jsou technicky jednodušší na provedení. Prostor vypadá svěže, vzdušně. Lze vyfotit i atraktivní výhled z okna. Denní světlo sluší modernímu minimalistickému stylu interiérů. Noční fotografie naopak vyzdvihnou romantickou náladu. Hodí se hlavně pro stylu Art Deco, Art Nouveau a podobně. Výhodou nočních fotografií je, že skryjí drobné nedostatky hotelového pokoje nebo chodby.

Chcete-li mít na fotografiích pokoje květiny, drinky, láhev sektu nebo koňaku, počítejte s tím, že co klienti na fotografiích pokoje uvidí, budou také požadovat.

Co je architektonická fotografie?

Pro prezentaci hotelu určitě využijete architektonickou fotografii. Ta zobrazuje atmosféru hotelu a vzbuzuje v lidech touhu „být právě tam“ a tuto atmosféru zažít. Realitní fotografie má ukázat co nejširší záběr prodávaného prostoru.

Z technického hlediska se pro architektonickou fotografii nejdříve vybere úhel. Poté se hýbe s nábytkem, upravují se polštáře a pokrývky, přidávají se lampy, květiny a případně další rekvizity. Prostor se nasvěcuje reflektory a nakonec se fotografie upravují v počítači pomocí grafického programu.

Nafotit fotografie hotelu, které upoutají zákazníkovu pozornost, opravdu není tak jednoduché, jak se zdá. Proto je vždy výhodnější požádat o pomoc profesionála.Noční foto hotel Astoria Praha Liří Lízler

Kontakt:
JL Studios s.r.o. – Jiří Lízler
Jana Harracha 129
Jilemnice
Tel: 728 362 616
Mail: Lucy@jirilizler.com 
Web: www.jirilizler.com

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available