vše pro hotely a restaurace

životní pojištěníProč uzavřít životní pojištění?

Důvodů je celá řada. Ten nejdůležitější je možnost plnění vašich závazků, cílů a snů. Jinými slovy si pojišťujete peníze, které jste ještě nevydělali. Dalším důvodem pro uzavření životního pojištění je možnost zajištění svých blízkých, kteří jsou na vás závislí, v případě úrazu či smrti.

Je třeba si uvědomit, že výpadek příjmu v případě pracovní neschopnosti, tělesného poškození nebo smrti živitele má fatální následky, které ovlivní životní úroveň celé rodiny.

Toto jsou hlavní důvody, proč je třeba mít životní pojištění pro případ smrti, trvalých následků úrazu a invalidity. Když je úraz velmi vážný a jeho následky trvalé, pak se pojistné plnění násobí. Plnění pak často pokryje splátky úvěru na bydlení, náklady na život po dobu jednoho roku. Rok je doba, která je potřeba na to, aby si všichni poškození na novou skutečnost zvykli.

Za pár stovek měsíčně si tak zajistíte klidný spánek i potřebnou finanční pomoc v případě neočekávaných životních událostí.

Jaký druh pojištění vybrat?

Rozhodně ne to, které nabízí možnost spoření. Nedávno proběhla tiskem informace, že řada lidí má uzavřenou životní pojistku, na kterou spoří, ale která nekryje žádná rizika. Na to je třeba dát velký pozor ve chvíli, kdy smlouvu uzavíráte.

Pojišťovny mají širokou nabídku různých pojištění. Každé pojištění se upravuje podle současných potřeb klienta. Jinou pojistku tak budete mít když pracujete v hotelu ne plný úvazek, a jinou když budete na mateřské dovolené. 

Proto je třeba vybrat ten správný produkt a po určitém čase jej upravit podle aktuálního stavu v daném období vašeho života.

Jak pojištění vybrat?

Abyste nemuseli obcházet jednotlivé pojišťovací instituce, jsou tu finanční poradci, kteří mají přehled o výhodnosti jednotlivých produktů na trhu. Velké finanční instituce jako například Broker Trust mají výhodnější podmínky, než dostane jednotlivec na přepážce pojišťovny. Stejně tak mají větší přehled o aktuálních výhodných produktech. Současně budete mít jistotu, že vybraný produkt je přesně nastavený na vaše současné potřeby.

Jak často smlouvu revidovat?

Nezapomeňte, že pojišťovny svou nabídku často mění. Co bylo výhodné před třemi lety, nemusí být výhodně nyní. Stejně tak se mění i lidské potřeby. To je důvod, proč je potřeba pojišťovací smlouvy jedenkrát za 3-4 roky zrevidovat a případně upravit a doplnit.

Když si kupujete pojištění, není to jako koupit si rohlík v supermarketu. Každý rohlík je stejný, zatímco každá pojistka je jiná. Individuální produkt vyžaduje individuální přístup. Pokud si tedy nejste jisti, zda jste schopni vybrat si ten správný produkt, pak se nebojte požádat o pomoc odborníky.

QPROF s.r.o.
Ing. Dana Vojtěchová07
Palác YMCA, Na poříčí 12
110 00 Praha 1
Tel: 777 054 599
e-mail: d.vojtechova@qprof.cz
web: www.qprof.cz

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available