vše pro hotely a restaurace

Ziva hudba v hoteluŽivá hudba pro hotelové akce

Hudba nejpřirozenější kulturní součástí náš všech. Vždyť první tóny, bubnovali už naši pravěcí předkové. Atmosféra, jakou dokáže na večírcích či plesech vytvořit živá hudba, je nedostižná a kvalitní živá kapela určitě zvedne úroveň každé takové akce. Nemusí to být však pouze akce. Hotely a restaurace mohou pořádat třeba jen večeře při svíčkách, kde hraje pouze jeden klavírista. I to má své kouzlo a hosté to určitě ocení.

Dnešní kapely se navíc umí přizpůsobit jakémukoliv vkusu klientely. Jejich repertoár tvoří nejen pop, rock, country a klasické rytmy waltzu, valčíku, tanga. Řada hudebních těles dává i latinsko-americké rytmy jako salsa, samba, rumba, jive a chacha. Pozvete-li si cimbálovou kapelu, určitě zvládnou klasiku i latinu také.

Na co nezapomenout při pořádní hudebních produkcí?

Budete-li pořádat ples, taneční zábavu a podobně, jste povinni poskytnout příslušnému kolektivnímu správci program produkce. To znamená jména autorů a názvy skladeb nejpozději 10 dnů před konáním akce, pokud se organizátor a kolektivní správce nedohodnou jinak. Po jejím obdržení OSA (Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, z.s.) vystaví licenční smlouvu. Žádost o svolení k provozování hudebních děl, najdete na webových stránkách OSA.

Pamatujte si, že oznámení hudební akce, musí být provedeno ze strany organizátora před akcí. Licenční smlouvu je možné řešit před i po produkci a následně zaplatit sjednanou autorskou odměnu. Výše autorské odměny je v tomto případě stanovena na základě Sazebníku OSA. Výše autorské odměny je závislá na počtu účastníků hudební produkce a výši průměrného vstupného.

Pořádáte v hotelu hudební produkce? Vyplatí se to?

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart MilesSouvisející články:

Airport transferKamerové zabezpečení hotelu, Outsoucovaní řemeslníci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available