vše pro hotely a restaurace

Jak pečovat o zdraví?

Každý, kdo pracuje ve službách, je denně vystaven náporu na psychiku. Stres je dnes považován za rizikový faktor č. 1. pokud jde o nemoci, které považujeme za civilizační. A právě těmto nemocem je třeba předcházet.

Zdraví je život bez nemocí. Všichni máme ve své moci péči o své zdraví. Pracovníci v gastronomii navíc máme moc nejen nad svým zdravím, ale máme moc zasahovat do zdraví našich hostů, a to zejména našim přístupem, výběrem kvalitních potravin a jejich šetrným zpracováním.

Co nám brání v tom být zdraví?

Naše vnitřní tělesné procesy byly po staletí zvyklé na stálost vitamínů, minerálů a enzymů ve stravě. Byly také zvyklé na dostatečný pohyb a tělesný a duševní odpočinek. V dnešním přetechnizovaném světě se používají chemické prostředky, které našemu tělu neprospívají.

Dnes se ovoce a zelenina sklízí před dozráním, aby dlouhým transportem neutrpěla kvalita. Hnojiva a postřiky je chemie, která se nám dostává do těla. To pak má těžkou práci s jejím odbouráváním. Vitamínů, minerálů a enzymů, které by mohli našemu zdraví pomoci, už v naší zelenině ani ovoci (a to ani v bio) mnoho nenajdeme.

A to je velký problém, který způsobuje, že naše vnitřní procesy v těle mohou být vážně narušeny. Prvním ukazatelem, že něco není v pořádku, je aminokyselina Homocystein.

Proč právě Homocystein?

Homocystein je v každé naší buňce, a právě on a jeho bezodpadová přeměna na pozitivní látky pro naše tělo, je závislá ze všeho nejvíc na tom, aby se mu dostalo dostatek vitamínů, minerálů a enzymů. On je tím prvním, kdo v naší krvi začne přibývat. A pokud s tím nic neděláme, tak jsme na nejlepší cestě k některé civilizační chorobě.

Lze poznat, že mám Homocysteinu víc než je zdrávo?

Bohužel, většinou to lze poznat, až když je pozdě. Takovým příkladem může být například srdeční infarkt. Množství homocysteinu lze zjistit ze vzorku krve. Vyšetření na homocystein dnes nedělají všechny laboratoře, ale jejich počet rok od roku roste. Je-li hladina Homocysteinu zvýšená, a je-li jeho hodnota vyšší než 8 mmol/l, tak je potřeba začít jednat.

Jak na prevenci civilizačních chorob?

Je nezbytně nutné dodávat tělu pravidelně a dostatečně včas potřebné množství vitamínů, minerálů a enzymů. Tělo zvýšení paliva velmi rychle pozná a je schopno se opravit samo, někdy i dřív, než jsou na našem zdraví napáchány nevratné změny.

Nechte si změřit hladinu Homocysteinu v krvi ještě dnes:

Kontakt:
Zdeňka Štysová
Školní 2641, 440 01 Louny
Web: www.biochemickezdravi.cz
E-mail: zstysova@seznam.cz
Tel.: 603 201 096

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available