vše pro hotely a restaurace

Technický úsek hoteluCo v hotelu zajišťuje technický úsek?

Technický zajišťuje bezporuchové fungování dodávek vody, tepla, energie a ostatních technických zařízení jako je požární systém, klimatizační jednotky, bezpečnostní kamery, výtahy, rozvody vody a energií, kotelna, bazén, garáže, trezory, ledničky, televize, WiFi atd. Hlavní jeho činností je tedy technická údržba budov, vybavení a zařízení, jejich opravy, obnovy a rekonstrukce.

Současně technický úsek zajišťuje zákonné revize, požární a bezpečnostní prevenci. Vedoucí technického úseku zodpovídá také za péči o materiálně technickou základnu (MTZ), autodopravu, odpadové a skladové hospodářství, plánování investic do oprav a údržby a modernizaci technického vybavení hotelu.

Co ještě spadá pod technický úsek?

Technické oddělení dále provádí kontrolu provozuschopnosti a správné používání všech technických a provozních prostředků a budov. Zajišťuje také provádění preventivní údržby, úpravy a čištění odpadů, venkovních ploch, chodníků, parkoviště a fasády. Zabezpečuje a vyřizuje požadavky na správnou likvidaci hotelového odpadu.

Technický úsek musí úzce spolupracovat s recepcí hotelu a oddělením úklidu (housekeepingem). Zajišťuje, aby závady v hotelových pokojích uvedené v knize závad byly opraveny v co nejkratším čase.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: vectorolie
Související články:

Kamerové systémy, Revize plynu, Čištění odpadů, Čištění bazénů, Změkčovače vody, Školení bezpečnosti práce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available