vše pro hotely a restaurace

Jak snizit tvrdost vodyJak snížit tvrdost vody?

Máte v hotelu bazén nebo vířivku a neustále bojujete s usazeninami, které zanáší trysky? Objevují se usazeniny v koupelnách kolem van, vířivek, ve sprchových koutech a na sprchových hlavicích, které nejdou spláchnout? Nakupujete čistící přípravky, kterými vápenaté usazeniny likvidujete? Zaměřte se raději na to, co tyto skvrny způsobuje a to je tvrdost vody. V Čechách je voda z veřejného vodovodu spíše tvrdá. Měkká voda je jenom deštivá.

Jak fungují přípravky na snížení vody?

V boji s vodním kamenem běžné čističe selhávají. Musíte se postarat o snížení tvrdosti vody. V tvrdé vodě jsou sloučeniny vápníku a hořčíku, občas i železa. Přípravky na snížení tvrdosti vody mění složení vody tím, že vyměňují ionty vápníku a hořčíku například za ionty sodíku. Tím se voda stává měkčí. Snížení tvrdosti vody je důležitou činností při péči o bazén. Nezapomínejte na bazénovou chemii, pomáhá vám udržovat vodu čistou a šetří vám náklady na čištění.

Tvrdá voda nezpůsobuje jen komplikace v hotelových koupelnách nebo s čištěním hotelových bazénů, ale působí také na lidskou pokožku, kterou vysušuje. Hoteloví hosté pak používají více krémů, které zhoršují nejen vodu v bazénu, ale při opětovném smývání se tento tuk usazuje v odpadním potrubí. Používání přípravků na snížení tvrdosti vám ušetří náklady nejen na čištění koupelen, bazénů, ale také potrubí. O vodu v hotelu musíte pečovat. Snížíte tím hotelové náklady.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: winnond
Související články:

Vířivé vany, Čištění odpadů, Čištění bazénů, Snížení hotelových nákladů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available