vše pro hotely a restaurace

sila-usmevuProč se usmívat?

Ne vždy je nám do smíchu, ale na hotelové hosty se usmívat musíme. Na laskavosti a příjemném přístupu k hostům stojí celé naše podnikání. Úsměv ukazuje náš postoj a přístupnost. Je nakažlivý, takže když se budete usmívat na zamračeného hosta, dříve či později „roztaje“ i on.

Úsměv je zdarma, přesto je k nezaplacení. Usnadňuje konverzaci, upevňuje přátelství a zmírňuje nepřátelství. Je to něco, co můžete dávat a přitom se nikdy nevyčerpá. Můžete jej sdílet naprosto s kýmkoliv.

Upřímný úsměv spolu s očním kontaktem má kouzelnou moc oživit dobrou náladu kohokoliv – vaši, vašich hostů, kolegů nebo zaměstnanců. Může to znít nepravděpodobně, ale úsměv je malý, přesto velmi mocný elixír nejen pro zlepšení pocitu štěstí, ale také produktivity a sebevědomí. Vždyť přece:

S úsměvem jde všechno líp.

Jak donutit zaměstnance, aby se na klienty více usmívali?

Uspokojte jejich potřeby a nepřetěžujte je. Vyčerpaní a nespokojení zaměstnanci vyloudí tak maximálně křečovitý úsměv, který bude mít do toho upřímného na hony daleko. Spokojení zaměstnanci jsou podle výzkumů:

Více motivováni k lepším výsledkům
• Odolnější vůči stresu
• Mají vyšší výkonnost a produktivitu
• Nebývají nemocní a nehrozí jim syndrom vyhoření
• Vedou šťastnější život
• Jsou spokojenější i ve vztazích

Čeho můžete úsměvem dosáhnout?

Úsměv jako fyzický akt, který má hluboký vliv na náš mozek. Úsměv vlastně oznamuje našemu mozku, že jsme spokojeni a tím se nám do těla uvolní hormony štěstíendorfiny. Ty upraví naši tepovou frekvenci, zpomalí naše dýchání a odbourají stres.

Usmívající se lidé činí šťastnějšími i ostatní, protože lidé mají tendenci podvědomě napodobovat výrazy lidí ve své blízkosti.

Usmívající se člověk je pro své okolí atraktivnější. Proto se na nás na reklamních fotografiích všichni usmívají. Tím v nás vytvoří určité sympatie, které nás vedou k důvěře a k nákupu předmětu, na který nás usmívající se osoba upozorňuje. Úsměv zvyšuje prodejnost a úspěch v jakémkoliv oboru či odvětví.

Úsměv za nás udělá první dojem na naše okolí. Psychologické studie ukázaly, že když lidé se podívali na fotky jiných z cizích lidí, hodnotili jako jistější a sebevědomější právě ty osoby, které se na fotkách usmívaly.

Co z toho vyplývá?

Usmívejte se! Budete šťastnější, zdravější, jistější, sebevědomější a úspěšnější v práci i v svém životě.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: farconville
Související články:

Vedete spokojený život?, Nuda – co to je?, Rovnováha mezi prací a odpočinkem, Jak se stát oblíbeným, Potřeba sounáležitosti, Jak být spokojený, Jak se chovat v kanceláři, Týmová hra, Pravidla v pracovním kolektivu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available