vše pro hotely a restaurace

Profi zivotopisJak na profi životopis?

Napsat životopis není nic složitého. Studenti se to učí ve škole, existují na to šablony, podle rady Jak napsat životopis nebo Jak nepsat životopis to zvládne snad každý. Pokud ne, existují různé video kurzy, podle kterých lze postupovat krok za krokem. Když si ani přes všechny rady a poučky netroufáte, svěřte tvorbu svého profesionálního životopisu odborníkovi.

Jak vybrat správného tvůrce pro svůj životopis?

Napsat a doladit životopis trvá celé hodiny, takže pokud vám někdo nabídne, že jej udělá za dvě stovky, pak to nebude pravděpodobně ten pravý. Podívejte se nejprve na jeho reference. Pročtěte si několik životopisů a průvodních dopisů, které již napsal. Když uvidíte, že všechno staví na jedné šabloně a používá stejné fráze pro různé profese, pak si spolupráci s ním, také dobře rozmyslete.

Co musí mít tvůrce profi životopisů?

  • Trpělivost a pečelivost
  • Fantazii
  • Výborný psaný projev
  • Zkušenosti se psaním profesionálních životopisů

Stejné jako jakákoliv jiná dovednost i ve psaní profesionálních životopisů se člověk neustále zlepšuje, až se dopracuje k opravdovému mistrovství ve svém oboru. Jak dobrý je, zjistíte z referencí. Takový člověk pak také obvykle ví, jaké informace od vás potřebuje.

Co musí tvůrce životopisu vědět?

V první řadě to, jaká je vaše profese. Nejde jenom o popis pracovních úkonů, ale také o váš přístup a dílčí úspěchy. Potom mu musíte přesně popsat, jaký typ pozice hledáte. Předložte mu popisy pracovních míst, o která se chcete ucházet. Tvůrce životopisu musí přesně pochopit, o jakou práci máte zájem, a jaké jsou vaše cíle.

Předložte mu své současné i minulé zkušenosti a dovednosti, popřípadě ukázky své poslední práce. Pracujete-li v hotelu, pak předložte kladná hodnocení z internetu, kde vás hotelový host konkrétně jmenuje.

Kvalitní tvůrce vašeho profilu a životopisu vám pomůže lépe sladit vaše zkušenosti s požadavky na vysněnou pozici realističtěji volbou správných klíčových slov v textu životopisu.

Co musíte vědět vy?

  • Kolik úprav a jazykových mutací je v ceně
  • Zda cena obsahuje i vytvoření průvodního motivačního dopisu
  • Jaká je konečná cena

Rada na závěr

Nechte si vytvořit životopis v editovatelném formátu, například v wordu nebo excelu, abyste jej mohli v budoucnu aktualizovat nebo upravovat podle dalších potřeb a požadavků.

Autor: Dana PetrunčíkováSouvisející články:
Jak vytvořit profil osobnostiJak změnit zaměstnáníNa co dát pozor při pohovoruCo sledují HR manažeřiJak se připravit na videopohovor, Strategie náboru zaměstnancůČasto kladené otázky při pohovoru, Na co se při pohovoru zeptat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available