vše pro hotely a restaurace

Kvalitní péče o hosty začíná péčí o sebe

V hotelu a v restauraci je pro nás vždy host na prvním místě. Doma pak partner a děti. Sami na sebe často zapomínáme. Starostí o druhé se dostáváme často do časové tísně, psychického vypětí, které může mít za následek vyčerpání a vyhoření. S tím jdou ruku v ruce bolesti těla i duše a různá onemocnění. Pokud se však nezačneme starat sami o sebe, pak se časem nepostaráme ani o své hosty, ani o své nejbližší.

Co z toho plyne?

Postavit především sami sebe na první místo a začít konečně dávat sobě to, co tělo potřebuje, ať už je to zdravý životní styl, odpočinek, meditace, sport, zkrátka vše, s čím souzníme. Jsme bytosti, které mají v podstatě tři části, a to „tělo, mysl, a duši“ a tyto tři části musí být v harmonii, aby tělo fungovalo, jak má.

Co je psychosomatika?

V dnešním zrychleném světě, je pro nás nejdůležitější správná a zdravá strava a péče o tělo a duši. Musíme si uvědomit, že všechny zdravotní problémy mají psychosomatickou příčinu. První vždy onemocní duše a pak i samotné tělo. Psychosomatika je obor, který ukazuje, jak jsou tělo a duše propojené. Například obezita má také psychosomatickou příčinu. Je to v podstatě a zjednodušeně řečeno ochranná vrstva proti okolí, ve kterém je nedostatek lásky, klidu a porozumění. Obézní člověk se takzvaně „izoluje“.

Jak zlepšit kvalitu života?

Cítíte-li na sobě první příznaky přetížení, časté chřipky, bolesti hlavy, zad či svalů a nevíte-li si rady, jak začít žít zdravěji, pak vám pomůže kouč zdravého životního stylu. Ten vás naučí jak se stravovat, jak odpočívat a jak vybalancovat práci s vaším soukromým životem. Postará se, aby všechny tři aspekty vašeho těla a všechny aspekty vašeho života byly vyvážené. Ukáže vám, jak moc je důležité přijmout sama sebe a uznat, že člověk může být ve svém oboru dobrý i přesto, že pro něj práce není na prvním místě. Pak se sami budete divit, jak se zlepší kvalita vašeho života. To se pak odrazí na kvalitě vaší práce a osobních vztahů.

Nestyďte se požádat o pomoc specialistu – poradce pro výživu a kouče zdravého životního stylu.
Související články:

Jak přežít sezónu, Syndrom vyhoření, Lázeňské pobyty, Více věcí najednou, Umíte říkat ne?, Jak předejít vyčerpání

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available