vše pro hotely a restaurace

Jak na ozvučení hotelů a penzionů

Na ozvučení v hotelech nebo penzionech se většinou zapomíná. Problém nastává při prvotní potřebě ozvučení restaurace. Řeknete si „vždyť stačí vybrat nějaké ty bedýnky do restaurace“. Ale když se nad tím vším zamyslíte, zjistíte, že není prostoru, kde by zvuk měl chybět. Konkrétní rady a návrhy najdete na této speciální stránce i v tomto článku.

Ozvučení restaurace, kavárny a terasy

Jako zdroj hudby hodláte použít HiFi „věž“? Není to vhodná volba. Neumí totiž ozvučit několik prostor najednou (viz schéma níže) a zapojování reproduktorů na ni je příliš komplikované, pokud je jich více. Jako zdroj hudby se zásadně používá tzv. rozhlasová ústředna Dexon JPA 1305. Ta umí FM rádio, přehrávat Mp3 z USB nebo paměťové karty. Umí připojit tablet nebo smartphone a přehrávat přes Bluetooth, a v patřičné verzi, dokonce i internetová rádia a hudbu z počítačové sítě. Prostě kombajn na všechno. Navíc rovnou ozvučí tři zóny.Ozvučení restauracíJako samotné reproduktory doporučujeme s interiérem ladící reprosoustavy s konzolkou DEXON SP 412, či větší SP 512, které tento výrobce nabízí v bílém a černém provedení. Jejich kvalitní a příjemný zvuk je právě pro restaurace a kavárny velmi vhodný. Máte restaurační zahrádku, terasu? I tam tyto univerzální bedničky patří.

V místech interiéru, kde jsou stropy řešeny jako podhled, se pro „restaurační účel“ používají HiFi podhledové reproduktory DEXON RP 122, které zajistí naprostou „anonymitu zvuku“ a přitom jeho vysokou kvalitu, rovnoměrné vykrytí a soulad s interiérem (reproduktory lze přetřít přímo výmalbou).

V restauracích, kde zvuk není jenom příjemnou kulisou, a kde se pořádají taneční a společenské „hlasité“ akce, tam se používá tzv. subwoofer. Je to krabice hrající basy a celé ozvučení tak výkonově posiluje. Doporučujeme DEXON SUB 810A nebo SUB 1200A.

Ozvučení salónků a banketek pro tanec a zábavuOzvučení restaurací

Je libo trvalé ozvučení menších prostor i hlasitěji? Chcete ozvučit svatbu, oslavu nebo jen tak zorganizovat párty?

V tomto případě je ozvučovací sestava koncipována pomocí aktivních profesionálních reprosoustav Dexon. To jsou reprosoustavy se zesilovačem instalované na stěně. Doplníme mixážní pult a nezapomínáme na bezdrátový mikrofon. Hudbu můžeme přehrávat ze smartphonu nebo z počítače.

Ozvučení kongresového centra a konferenčních prostor

Kongresové sály bývají tahounem celého hotelu a tak si zaslouží kvalitní technické vybavení. U tohoto ozvučení, které je určeno pro přednášející, moderátory, konferenciéry a školitele, klademe důraz především na variabilitu a bohaté možnosti připojení.

Co se tedy používá? Především tzv. aktivní reprosoustavy, tj. bedýnky se zesilovačem uvnitř, např. DEXON BC 1000A, které s velkou přesností přenesou řečové pásmo. O to nám jde nejvíce, musí být rozumět. Jsou instalovány na stojanech nebo nástěnných konzolách a patřičně nasměrovány.

Všechny zdroje signálů, jako je např. ozvučení prezentace z notebooku, signál z bezdrátového mikrofonu DEXON MBC 840, nebo klasického mikrofonu DEXON MD 500, ale také i signál z DVD přehrávače, jsou zavedeny do mixážního pultu.Ozvučení kongresových prostor

Ozvučení hotelových wellness a fitness center

Stále více se do popředí zájmu dostávají místa pro sport, odpočinek a relaxaci. Ozvučení zde musí být nenápadné a musí dotvářet příjemnou pohodovou zvukovou kulisu v relaxačních zónách. Naopak, „dynamickou“ hudbu použijeme pro místa se sportem.

Ve stropní variantě ozvučení používáme podhledové reproduktory RP 122, RP 81×111 nebo RP 81×81, v nástěnné variantě pak do robustnějších SP 812 nebo SP 402. To první je nenápadné (pozor ale na drnčení podhledu), to druhé zase viditelné, ale výkonnější.Ozvučení hotelového wellness centra a fitness centra

Český výrobce DEXON pro vás zpracuje návrh ozvučení zdarma.

Kontak:

Dexon Czech s.r.o. 
Na Novém poli 381/5
733 01, Karviná – Staré Město
Tel. 596 321 160
Email: objednavky@de­xon.cz
Web: www.dexon.cz 

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available