vše pro hotely a restaurace

Komunikujte strucneÚčinná komunikace

Stručnost je duší vtipu – to by se dalo aplikovat na jakoukoli formu komunikace, písemné i mluvené. Zahrneme-li klienta příliš velkým množstvím informací, pak se v nich může ztratit. V určitých situacích je velmi důležité rozpoznat, kdy příjemce sdělení ještě udržuje svou pozornost a kdy už ne.

Naši předkové neměli problémy s jasností komunikace. Příběhy se předávaly ústně, takže jen nejjednodušší a nejvíce trefné byly předávány dál. Ty komplikované byly zapomenuty. Před zavedením povinné školní docházky, neexistoval pro řadu lidí způsob, jak své příběhy a zkušenosti zaznamenat. Musely být tedy vyprávěny zajímavě a zapamatovatelně.

Jak je tomu dnes?

V našem moderním věku informačního přetížení, naše mozky jsou bombardovány zprávami každou minutu. Naše životy nebyly nikdy rušnější nebo složitější. V hotelu komunikujeme s více lidmi než kdy předtím – z různých zemí a různých kultur. Od každého z nás se očekává, že všechny přijaté informace zpracujeme, analyzujeme a na základě toho poskytneme zpětnou vazbu, nebo uděláme to správně rozhodnutí.

Když hovoříte s hostem na check-inu, rozhodně vám bude věnovat méně pozornosti, než klient, který si stěžuje. V obou případech však platí, že čím kratší a relevantnější vaše sdělení bude, tím lépe. Je-li host ten, kdo neustále dokola blábolí o svých problémech, pak se naučte být dostatečně asertivní, abyste takový rozhovor dokázali rychle a slušně ukončit.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: stockimagesSouvisející články:

Komunikační dovednosti – projev, Komunikační dovednosti – prezentaceManažerské dovednosti, Manažerská rozhodnutí, Řešení problémů, Rozhodovací procesJste připraveni na vedoucí pozici?Rozhodovací problémy, Techniky rozhodování, Manažerem se člověk nerodí, Dovednosti úspěšných lidíVlastnosti manažerů

Archiv článků
Dovolená
Booking.com
Obchodní sdělení