vše pro hotely a restaurace

Prepracovani a nedoceneniJste přepracováni a nedostatečně ohodnoceni?

Je běžnou praxí v malých hotelech a firmách, že lidé za sebe nemají náhradu, když chtějí dovolenou nebo onemocní. Řada z nich ví, že práce mají tolik, že ji často nestihnou ani v běžné pracovní době. Když si vezmou více jak tři dny volno, tak pak týden v práci nocují, aby vše dohnali. Mnoho lidí tuto práci přes čas navíc nemá zaplacenou, protože firma automaticky předpokládá, že je to práce, za kterou je pracovník placen v rámci pracovní doby. To, že ji nestíhá – neřeší, nebo řešit nechtějí.

Slyšela jsem dokonce názor, že když člověk nestíhá práci v pracovní době, tak je vlastně neschopný. Samozřejmě, že oba dotyční, od kterých jsem to slyšela, jsou lidé, kteří „mají na práci lidi“, to znamená, že nikdy žádnou fyzickou ani administrativní práci nedělali.

Co je důsledkem?

Přepracování, psychické či fyzické vyčerpání a nedostatečné ohodnocení náročné práce je nejčastějším důvodem odchodu ze zaměstnání. Pokud člověk ze sebe dlouhodobě vydává maximum a není dostatečně motivován toto maximum vydávat, pak to dříve či později vzdá. Cítí se nedoceněn a tak odchází tam, kde jeho nasazení a úsilí ohodnotí. V horším případě se dopracuje ke zdravotním problémům a k syndromu vyhoření.

Snažíte-li se marně dosáhnout toho, aby za vás byl zástup v případě dovolené, pak je jasné, že vaši nadřízení dělají něco špatně, protože vůbec netuší, co všechno děláte, a jaké množství práce zastáváte.

Co tím můžete získat?

Pozitivní na tom je, že když na vás valí velké množství práce a zodpovědnosti, pak je jasné, že máte zkušenosti, vysokou výkonnost, jste pečliví, důslední a důvěryhodní. A tyto vlastnosti ocení také kdekoliv jinde. Máte tedy šanci získat práci, kde budete spokojeni a nejste nuceni zůstávat na jednom místě. Nezapomeňte si své schopnosti napsat do životopisu.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Sira Anamwong
Související články:

Co si ujasnit než začnete hledat novou práci, Jak napsat životopis, Co nepsat do životopisu, Strategie náboru zaměstnanců, Na co se zeptat při pohovoru, Jak vyhrát výběrové řízení, Jak změnit zaměstnání, Nové otázky kladené při pohovoru, Na co si dát pozor při pohovoru, Jak se připravit na video-pohovor

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available