vše pro hotely a restaurace

Jak sebevedome komunikovat s hostemJak zvýšit sebedůvěru při rozhovoru s hostem

Stejně jako všechny ostatní dovednosti, tak i zdravé sebevědomí se dá naučit, procvičit a zvládnout. Jakmile jej získáte, změníte ve svém životě celou řadu věcí k lepšímu. Zdravé sebevědomí totiž potřebujeme prakticky neustále zejména v rozhodovacím procesu.

Znáte ty chvíle, kdy jste konfrontováni s nepříjemnou skutečností například s klientem, který si stěžuje? Buší vám srdce, potí se vám ruce a nevíte, jak ho uklidnit, jak argumentovat a jak vyjednávat.

Existuje způsob, jak se začít cítit jistější v těchto nepříjemných chvílích. Stačí se jenom podívat zblízka a rozebrat emoce, které v nás tyto situace vzbuzují. Většina z nich totiž vzniká na základě minulých poznatků a zkušeností. V každé vypjaté situaci se snažte maximálně uklidnit své tělo i mysl. Pak začne váš mozek pracovat jak má a správné řešení problému určitě najdete.

Jak uklidnit tělo a mysl?

• Zhluboka dýchejte
Stůjte vzpřímeně, ruce podél těla. Rovný postoj zajistí správné dýchání
• Dávejte klientovi doplňující otázky, tím vzbudíte dojem, že máte zájem problém řešit a to klienta uklidní
Naslouchejte a opakujte po klientovi nejdůležitější body jeho problému, abyste se ujistili, že ho dobře chápete

Čím více informací a čím více času během rozhovoru získáte, tím více času získáte na uklidnění hosta a na vyřešení jeho problému. Samozřejmě, že se vám mnohokrát stane, že až cestou domů z hotelu vás začnou napadat další možná řešení a možná a lepší a to je právě to, co si musíte zapamatovat pro příště.

Jak situace procvičovat?

Rozhovor s hotelovým hostem můžete procvičovat. Konverzujte s ostatními hosty. Nebojte se jich zeptat, jak se jim líbí v hotelu, zda jich v restauraci chutná. S těmi spokojenými příjemně pokonverzujete a na těch méně spokojených se procvičíte. Někdy budete mít pocit, že vlastně nechcete vědět, jak se klient má, protože máte strach, že byste slyšeli něco negativního. Tento strach je potřeba překonat právě tím, že se zeptáte.

Co horšího se může stát, než že bude klient nespokojen a vy ho ubezpečíte, že zajistíte nápravu. Pokud je uspokojení jeho potřeb zajištěno ještě během pobytu, předejdete tak tomu, že vloží na internet negativní hodnocení po odjezdu z hotelu.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: stockimagesSouvisející články:

Manažerské dovednosti, Manažerská rozhodnutí, Řešení problémů, Rozhodovací procesIdeální a reálné rozhodováníJste připraveni na vedoucí pozici?Rozhodovací problémy, Techniky rozhodování, Ideální a reálné rozhodování Manažerem se člověk nerodí Dovednosti úspěšných lidí Co úspěšní nedělají Vlastnosti manažerů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available