vše pro hotely a restaurace

Jak nemit strach z pohovoruJak se zbavit trémy při pohovoru

Existují stovky rad a pouček jak se připravit na pracovní pohovor, jako by to byl jen vzorec, který musí být doplněn správnými slovy a chováním. Pravdou je, to není vzorec ani rovnice, protože nikdo předem neví, jak dopadne. Vy nevíte, v čem jste lepší a co děláte jinak než ostatní. Na druhé straně HR manažer to neví také, a tak se z vás snaží dostat co nejvíce informací, aby je mohl porovnat s informacemi o ostatních kandidátech.

Pohovor je rozhovor, nikoliv výslech

U pohovoru, není třeba mít trému. Je to chvíle, kdy se obě strany poznávají. Uvolněte se a buďte sami sebou, protože hrát si na někoho, kým nejste je více vyčerpávající než samotný pohovor. Kvalitně se připravte. Snažte se pochopit jejich strategii náboru. Uvědomte si, že HR manažeři sledují řadu jiných věcí než konkrétní slova, která říkáte. Zjišťují, jak přemýšlíte a jaký je váš postoj a názor. Nebojte se zeptat na to, co vás o dané pozici a firmě zajímá.

Ukažte svůj zájem a dobré vlastnosti

Nebojte se přiznat, že něco nevíte. Každý má nějaké know-how, ale nikdo neumí úplně všechno. Nebojte se tedy přiznat, že něco nevíte. Dodejte, že se o této problematice rádi dozvíte více. Ukažte, že máte zájem se nadále profesně rozvíjet.

Nesnažte se maskovat trému příliš sebevědomým vystupováním. Je to horší než přiznat trému. Vždy je lepší být citlivý a uctivý a vydat ze sebe to nejlepší. Přiznejte, když máte opravdu velkou trému. Co horšího se vám může stát, než že se vás druhá strana zeptá čeho, nebo koho se bojíte. Potom byste ovšem měli umět nějak vtipně a diplomaticky odpovědět.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart Miles
Související články:

Jak napsat životopis, Jak nepsat životopis, Co je nutné pochopit před pohovorem?, Strategie náboru zaměstnanců, Jak změnit zaměstnání, Nové otázky kladené při pohovoru, Na co si dát pozor při pohovoru, Jak se připravit na video-pohovor, Co sledují HR manažeři při pohovoru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available