vše pro hotely a restaurace

Jak se naprogramovat k uspechuJak se naprogramovat k úspěchu

Přemýšleli jste někdy, jaký je rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem je? I když existuje mnoho faktorů, podílejících se na úspěchu, výzkum ukazuje, že největší podíl na svém úspěchu máme my sami. Naše podvědomí je překvapivě silné. Pokud věříme v něco dost silně, bude náš mozek dělat všechno možné, aby to byla pravda. To je důvod, proč placebo pilulka cukru může zbavit bolesti hlavy člověk, který věří, že mu ta pilulka pomůže. Když jsme totiž o něčem přesvědčeni, naše podvědomí nás k tomu povede. Budeme nevědomky dělat vše pro to, aby se to stalo.

Když jsme vnitřně přesvědčeni, že se nám něco podaří, máme velkou šanci na úspěch. Když si nejsme jisti, jestli můžeme uspět, jsme předem tak trochu odsouzeni k neúspěchu. Pouhá skutečnost, že si myslíme, že se to nepodaří, se rovná předtuše nebo proroctví. Je to jistý způsob, jak naprogramovat sami sebe k nezdaru. Protože jsme přesvědčeni, už nejsme dobří v určitých věcech, bude naše podvědomí sabotovat nějaké pokusy o úspěch.

Proč si nevytvářet zvyky?

Chceme-li naprogramovat sami sebe k úspěchu, musíme každý den vědomě pracovat na změně přesvědčení o svých schopnostech.

Lidé si pravidelnými činnostmi vytváření rituály a zvyky. Vždy se vrací k tomu, co je jim známé, i když to není nutně ta správná cesta k cíli, protože často opakují stále stejné chyby. To je důvod, proč stagnujeme. Kdo se nedokáže poučit z vlastních chyb, získat sebedůvěru a přeprogramovat se na úspěch, stojí na místě a je podvědomě přesvědčen, že si nic lepšího nezaslouží. Sabotáž svého vědomí se mu stane denním zvykem. Pro mnohé je pohodlné hrát si na oběť škodlivých návyků, protože změna vyžaduje úsilí, důslednost a vytrvalost.

Co z toho vyplývá?

Chcete-li dosáhnout úspěchu a naplnit své potřeby úcty a seberealizace, pak musíte změnit své myšlení. Postupujte krok za krokem a zjistěte:

Vytvořte si plán a žijte spokojený život nejen ten soukromý, ale i ten pracovní v hotelu nebo v restauraci.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart MilesSouvisející články:

Lidské potřeby – Maslowova pyramida, Potřeba sounáležitosti a láskyJak zjistíte, co chcete?, Jak dojít k cíli, Dovednosti úspěšnýchManažerská autorita, Vlastnosti manažerůJste připraveni na vedoucí poziciRozhodovací procesManažerem se člověk nerodíCo úspěšní nedělají

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available