vše pro hotely a restaurace

width=Hotelové interiérové dveře

Dveře hotelových pokojů jsou neustále namáhány. Několikrát denně jsou otevřeny a zavřeny, takže jsou namáhány nejen dveře samotné, ale také zámky a zárubně. Nejvíce však trpí hlavně samotné dveře, protože je hosté neustále otloukají svými těžkými zavazadly na kolečkách. Když pak má kufr ještě pevnou skořápku nikoliv látkový obal, stopy na dveřích zůstanou trvale.

Nějakou dobu lze dveře ošetřovat nátěry a lakem, ale po čase je potřeba dveře vyměnit. Pokud byly do hotelu instalovány dveře se speciálním designem, pak je potřeba požádat dodavatele o novou dodávku. Co dělat, když dodavatel původních dveří již tento design nevyrábí nebo daná firma už třeba neexistuje?

Hotelové dveře nelze koupit v žádném supermarketu, protože musí splňovat požadavky na design. Často namáhané dveře v hotelu, který má celoročně vysokou obsazenost musí navíc splňovat požadavky na kvalitu a odolnost.

S kvalitou materiálu to bývá všelijaké a řada z nás vůbec neví, z jakých materiálů se dnes dveře vyrábějí.

Z jakých materiálů se interiérové dveře vyrábějí?

  • Dveře pokryté CPL laminátem, rám je dřevěný z důkladně vysušeného a opracovaného dřeva z jehličnatých stromů, vnitřní vrstvu tvoří MDF materiál.
  • Dveře potažené fólií – rám je vyroben z MDF materiálu, jsou cenově dostupnější.

Důležité zkratky materiálů používaných na výrobu dveří

DTD, LTD, MDF a CPL jsou všechno deskové materiály, které se vzájemně liší uspořádáním a hrubostí dřevěné drti a typem pojiva. DTD je základní dřevotřísková deska Bez povrchové úpravy. LTD je laminovaná dřevotřísková deska. MDF je dřevovláknitá deska s jemnou strukturou pokrytá PVC folií nebo lakem. CPL laminát je 0,4 mm silný materiál řadící se do kategorie střednětlakých laminátů, je tedy podstupněm vysoce odolného HPL (vysokotlakého) laminátu používaného k výrobě například kuchyňských pracovních desek.

Zpracování a použité technologie zajišťují dveřím odolnost a tvarovou stálost. Pokud ubytováváte studenty, kteří do dveří často tlučou i kopou, pak si opatřete speciální dveře, aby nápor vydržely. Každý výrobce vám s výběrem materiálu poradí a dveře vyrobí přesně podle požadavků.

Autor: Dana Petrunčíková
Související články:

Vinylové podlahyVířivé vany, Kamerové zabezpečeníPlynové spotřebiče, Sedací soupravy

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available