vše pro hotely a restaurace

Hotel Avanti BrnoEnergeticky (skoro) soběstačný hotel

Hotel Avanti v Brně disponuje celkem 99 pokoji, s celkovou kapacitou 250 lůžek. Celkem 8 konferenčních sálů pojme až 350 osob. V roce 2010 bylo vybudováno wellness centrum a bowling s barem. Na konci roku 2013 byla dokončena rekonstrukce vytápění a chlazení, která probíhala za plného provozu.

Cílem bylo zajistit chlazení pokojů a společenských prostor hotelu v létě a zabezpečit dostatečný výkon tepelného zdroje pro vytápění v zimě. Mezi další požadavky patřila minimalizace prostorových nároků nové výměníkové stanice, aby mohl být uvolněný prostor využitý pro aktivity hotelových hostů. Nejdůležitějším cílem bylo dosáhnout energetických úspor využitím alternativních zdrojů energie. Projektu a realizace se zhostila firma Tronic Control s.r.o.

Solární fotovoltaická elektrárna na střeše hotelu

Aby mohly být kanceláře, pokoje a kongresové prostory v létě chlazeny, byla vybudována solární fotovoltaická elektrárna na ploché střeše hotelu. Bylo instalováno 102 fotovoltaických panelů. Vyrobená elektrická energie je chlazením spotřebována a pokrývá i část spotřeby tepelného čerpadla pro výrobu tepla.

Chlazení a vytápění hotelu tepelným čerpadlem vzduch – voda

Výroba tepla je vlastně bonusem k investici do chlazení. Byly proto do hotelu instalovány tři tepelná čerpadla vzduch-voda. V létě pracují tepelná čerpadla v režimu chlazení, v zimě pak v režimu vytápění. V zimním období je nepotřebný výkon pro vytápění využíván k ohřevu teplé vody na cca 43°C. Dohřev je z výměníkové stanice.

V hotelu Avanti jsou tak 2 nezávislé zdroje tepla: teplý vzduch (tepelné čerpadlo/fan-coil) a sálavé teplo z radiátorů (výměníková stanice). Hotel je prioritně vytápěn teplým vzduchem z fan-coilů. Pokud jimi dodaného tepla není dostatek, využívá se topných těles. Při venkovní teplotě pod -5°C se tepelná čerpadla vypínají a topí se ústředním topením.

Teplota v pokojích je regulována podle požadavku hosta v době jeho přítomnosti. Pokud host není v pokoji, je proveden mírný útlum chlazení/topení. Pokud pokoj není obsazen/pronajat, je chlazen až při teplotě nad 30°C a vytápěn až při teplotě pod 20 °C. Vše je dálkově měnitelné.

Řídící systém a operátorská pracoviště jsou umístěna v místnosti techniků a vedoucího provozu. Napojením na hotelový systém je zajištěno, že žádný pokoj se nechladí/nevytápí zbytečně. Při přihlášení hosta na recepci se chlazení okamžitě zapíná, naopak po jeho odjezdu se chlazení uvádí do pohotovostního režimu.

Je hotel energeticky soběstačný?

Hotel AVANTI je připojen na centrální zásobování teplem (CZT). Po zateplení a rekonstrukci hotelu a po instalaci tepelných čerpadel došlo k významnému snížení odběru tepla z CZT. Přitom i nadále tento zdroj zůstává nepostradatelný. Celoročně je potřeba pro ohřev/dohřev teplé vody a pro výrobu tepla ve dnech s teplotou pod bodem mrazu. Hotel Avanti Dbl

Kontakt:

AVANTI Hotel
Střední 61
602 00 Brno

Tel: 541 510 111, 211
Fax: 541 219 863

e-mail: hotel@hotelavanti.cz
web: www.hotelavanti.cz

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available