vše pro hotely a restaurace

Ridley Scott - Kralovstvi nebeskeCo nás učí filmy Ridleyho Scotta?

Práce v hotelu a v restauraci je velmi psychicky náročná. Denně jsme pod neustálým tlakem ze strany náročných klientů. Abychom se nedopracovali k syndromu vyhoření, musíme umět relaxovat. Vyčerpání předcházíme správnou životosprávou, sportem, koníčky, večer si pustíme příjemnou hudbu nebo dobrý film.

Proč by se zaměstnanci hotelů měli dívat na filmy Ridleyho Scotta?

Filmy jako Gladiátor, Vetřelec, 1492: Dobytí ráje, G. I. Jane, Království nebeské nebo nejnovějšího Marťan by měli být „povinnou četbou“ každého hotelového zaměstnance. Vždyť všechno, co se v těchto filmech odehrává, se děje dnes a denně v hotelech a restauracích, a každý hrdina těchto filmů je každý z nás.

Každý z nás bojuje denně s řadou vetřelců (hostů), s nepřátelskými vojsky (skupiny studentů) a každý z nás dělá všechno pro to, aby tento boj vyhrál jako gladiátor Maximus nebo kpt. Ripley ve Vetřelci.

Každý z nás do toho dává veškerou svou energii, sílu a nadšení jako G. I. Jane, a všichni věříme, že to co pro hosty děláme pro ně má nějaký smysl a hodnotu, jako Balian v Královsví nebeském, který udělal pro své lidi to nejlepší, co v rámci možností mohl.

Přitom se každý z nás chce každý večer dostat zdravý domů jako Mark Watney z Marsu.

Co nás učí samotný Ridley Scott?

Filmy Ridleyho Scotta vynikají precizností, perfektní kamerou, střihem a smyslem pro detail. Ridley Scott a jeho tým stojí za úspěchem těchto filmů. A právě to je důvod, proč by jeho filmy měli sledovat brigádníci a zaměstnanci, kteří do hotelu nastupují. Musí si uvědomit, že:

1. Pečlivá práce a důslednost je to nejlepší, co můžou pro správný chod svého úseku udělat, aby byli spokojeni nejen hoteloví hosté, ale i celý tým, jehož jsou součástí.

2. Když bude tým držet pohromadě, pak dojdou ke stanovenému cíli snáz.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: z filmu Království nebeské, režije Ridley Scott
Související články:

Syndrom vyhoření, Jak předejít vyčerpání, Jak přežít sezónu, Naučte se říkat NE, Více věcí najednouJak zjistíte, co chcete?, Jak dojít k cíli, Dovednosti úspěšnýchManažerská autorita, Vlastnosti manažerůJste připraveni na vedoucí pozici Rozhodovací proces, Rozhodovací problémy, Techniky rozhodování, Ideální a reálné rozhodování, Manažerem se člověk nerodí, Co úspěšní nedělají

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available