vše pro hotely a restaurace

Agent G2Už vás kontaktoval Agent G2?

Posledních pár týdnů posílá Agent G2 do pražských čtyřhvězdičkových hotelů poptávku na 110 skupin na rok 2016. Každá skupina má 24 pokojů, takže pro velké hotely by to mohl být dobrý obchod. Otázka je, zda ten obchod bude také výhodný. Je celkem jasné, že aby mohl agent dodat tak obrovské množství pokojnocí, pak bude požadovat „exkluzivní“ (rozumějte velmi nízkou) cenu.

Jak probíhá jednání s Agentem G2?

Agent G2 pošle poptávku a pak si počká, až od hotelu dostane informaci o obsazenosti a ceník na rok 2016. Pak pošle informace o tom, jaké je to štěstí, že tak kvalitní hotel má ještě volnou kapacitu a udeří. Tvrdě a nekompromisně začne tlačit cenu dolů, a vymáhat další výhody jako například každou 16 osobu ve skupině zdarma, děti do 12 let zdarma a celou řadu dalších pro hotel nevýhodných podmínek, jako třeba platbu 45 dnů po odjezdu skupiny.

Všichni jsme si vědomi toho, že úbytek ruské klientely se nám na obsazenosti podepisuje a máme tak plné ruce práce, abychom ji nahradili turisty z jiných zemí. Otázka však zní, zda se nám vyplatí nahradit movité ruské klienty klientelou tureckou. Chápeme sice, že i muslimští turisté touží po poznání jiných kultur stejně jako my, když cestujeme, ale musí ji poznávat zrovna v našem hotelu?

Vyplatí se hotelu taková série skupin?

Hotel si musí dobře spočítat, zda průměrná cena 16 € na osobu a na den ve dvoulůžkovém pokoji mu zaplatí také náklady na minimálně 5 osob, které budou ve skupině zdarma. Počítejme, že skupina 24 pokojů je 48 osob. Z toho jsou 3 osoby zdarma (každý šestnáctý) plus minimálně 2-3 děti do dvanácti let. Za tyto osoby musí hotel také zaplatit náklady na úklid, energie, snídani, atd. Takže jsme vlastně na 14 eurech za osobu včetně DPH.

Z toho vyplývá, že si velmi nízkou cenou zablokujete obrovské množství pokojů. Co bude následkem?

Klesne průměrná cena!!

A to není všechno!! To nejdůležitější, na co musí hotel před podpisem takové smlouvy myslet, je sezónní obsazenost. Jestliže si běžně v sezóně hotel obsadíte rezervacemi od svých dlouholetých partnerských firem, kolika z nich budete muset odmítnout rezervaci, až u vás bude bydlet o 24 pokojů v sezóně více??

Myslíte, že se k vám tito odmítnutí partneři v roce 2017 vrátí?

Příště se dozvíte, kdo je Agent G2 a odkud přišel.

Autor: Dana PetrunčíkováSouvisející články:

Exkluzivní ceny a GTA, Cenová parita a GTA,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available