vše pro hotely a restaurace

Cinska klientela snida ryziJak probíhá spolupráce s čínskými CK?

Od té doby, co se snížil počet ruských turistů v Praze, plní naše hotely klientela čínská. Létají přímou linkou a spí 1 maximálně 2 noci. Ruská klientela bydlela 4 – 7 nocí, takže se nám zvýšily náklady na praní a opotřebení ložního prádla, ale to se nedá nic dělat. Někomu ty pokoje prodat musíme. Důvod, proč jezdí Číňané na tak krátkou dobu je jasný – mají ze zákona nárok na pouhých 12 dnů dovolené v roce, takže když už našetří a jedou tak daleko, tak toho chtějí vidět co nejvíce. Z tohoto důvodu mají průměrně 1 den na 1 evropské město. Tak to není špatné. Do USA prý létají na 1 týden. Co stihnete v USA za 1 týden?

Požadavky čínských turistů

O požadavcích čínské klientely už toho bylo napsáno mnoho. To, že požadují vždy twin, rýži na snídaňovém bufetu a ideálně konvici na pokoji, aby si mohli zalévat nudlové polévky je jasné. Vana, už naštěstí není podmínkou. Sprchu používat umí. AHR ČR na toto téma vydala celý E-book. Když o něj budete mít zájem, napište jim a oni vám jej určitě pošlou ve formátu PDF. Já se pozastavím spíše nad cenami a podmínkami spolupráce.

Požadavky čínských cestovních kanceláří

Čínští turisté jezdí z 99% s cestovní kanceláří. Pobočky těch největších jsou po celé Evropě včetně Vídně a Budapešti. Nebude to dlouho trvat a určitě se v Praze také nějaká objeví. Jejich agenti, stejně jako agenti ostatních cestovek pak objíždějí hotely a domlouvají ceny a podmínky.

Samozřejmě většina agentů se snaží tlačit cenu dolů a vyjednat co nejlepší storno podmínky, protože jsou závislí na aerolinkách. To je pravda, takže storno zdarma delší než 21 dnů před příjezdem prakticky není možné. Když jim zruší let, zruší skupinu dokonce i později, ale to se stává opravdu výjimečně. V tomto případě už záleží na vás, zda jim storno naúčtujete, nebo ne (v rámci dobrých vztahů).

Jsou ochotni akceptovat sezonu duben, květen a září v ostatních měsících chtějí ceny nižší, ale když budete trvat na sezóně do poloviny června a října, pak to také akceptují. Nechcete-li přistoupit na smluvní ceny, abyste mohli pracovat s cenou, pak lze spolupracovat i ad-hoc (na poptávku). V tomto případě jim na poptané skupiny nabízíte ceny, za které své pokoje chcete prodat. A pak čekáte, zda vaše ceny akceptují nebo nikoliv. Počítejte s tím, že poptávky posílají do více hotelů stejně, jako jakákoliv jiná cestovní kancelář.

Proč spolupracovat s čínskými tour operátory?

Dobrým důvodem proč s čínskými cestovkami spolupracovat je to, že ke smluvním cenám zpravidla nepožadují alotment, takže si nemusíte ničím blokovat kapacitu. I smluvní spolupráce probíhá v podstatě ad-hoc (na poptávku). Oni vám pošlou seznam skupin a vy jim napíšete, které ze zaslaných skupin se k vám do hotelu vejdou. Když se k vám některá nevejde – nevadí – pošlou ji jinam. Pak vám pošlou upřesnění (když je potřeba) a týden před příjezdem vám pošlou rooming list. Obvykle se liší maximálně o 2 pokoje. Na základě finálního počtu pokojů vystavíte zálohovou fakturu a zpravidla 2 dny před příjezdem obdržíte kreditní kartu, na které je požadovaná suma.

Další výhodou je to, že zpravidla jezdí od neděle od čtvrtka. Jenom výjimečně v pátek a v sobotu.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: antpkrObchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available