vše pro hotely a restaurace

Antibakteriální keramická dlažba i obklad  – nejlepší úklidový pomocník

Bakterie a viry jsou všude kolem nás a právě ve veřejných prostorech jako jsou hotely či restaurace, se s nimi setkáváme vysloveně na každém kroku. Nebylo by krásné, kdyby nám úklid a údržbu o tyto prostory ulehčily samy dlaždice?

Technologie MICROBAN® poskytuje dlouhotrvající, efektivní a kontinuální ochranu proti šíření běžných bakterií. Tato patentovaná technologie na bázi stříbra umožňuje dosáhnout účinné antibakteriální ochrany až v 99,9 %!

Materiály vyrobené za pomocí této technologie najdeme v různých kolekcích a barvách, ve variantách gres porcellanato tak i v gres laminato, v široké nabídce formátů a povrchů, jak ve verzi naturale tak lappato. Materiál o tloušťce 3mm je velmi vhodný pro rekonstrukce – stávající obklady a dlažby stačí jen přelepit tímto tenkostěnným materiálem.

Keramické dlažby a obklady s technologií Microban® se hodí zejména do těch prostor, kde jsou kladeny vysoké nároky na hygienu, snadnou údržbu a čistění jako jsou např. hotely, restaurace, nemocniční zařízení, kuchyně, koupelny, lázně, tělocvičny, komerční prostory nebo do jakýchkoliv veřejných či privátních budov.

Co je Microban®?

Microban International L.t.d. je přední světový výrobce specializující se na zlepšení zdravotnických a průmyslových výrobků a spotřeby pomocí účinných látek proti rozvoji bakteriálního bujení. Microban International je majitelem ochranné známky Microban®. Značka Microban® garantuje efektivní antimikrobiální ochranu, trvající po celou dobu životnosti produktu tak, jak je integrován při výrobě.

Microban International sídlí v Severní Karolíně a působí prostřednictvím dceřiných společností ve Spojených státech, Jižní Americe, Evropě i Asii. Na světové úrovni Microban® udělil licenci více jak 200 předních společností mezi kterými je např. Whirpool, Rubbermaid, Johnson & Johnson, Dupont a dalším značkám, které se rozhodly začlenit antimikrobiální Microban ® do více než 1000 svých produktů včetně oblečení, domácího textilu, elektrospotřebičů, stavebních materiálů, potřeb do gastronomie, lékařských potřeb a další.

Výhody technologie Microban ®

Výhodou technologie Microban ® je její účinnost, která na povrchu keramických dlaždic dosahuje až 99,9%. Tato technologie byla testována nezávislými laboratořemi v souladu s Mezinárodní normou ISO 22196.

Antimikrobiální přísada Microban ® je vpravována do povrchu keramické dlaždice během fáze průmyslového vypalovaní při teplotě vyšší než 1200°C. Proto zůstává aktivní po celou dobu životnosti samotné dlaždice. Nejedná se o povrchovou úpravu dlaždice, která je aplikovaná až po vypálení keramiky, proto nemusí být znovu aplikovaná v průběhu času, neboť je aditivum trvalou součástí struktury dlaždice;

Nanáší se na povrch rovnoměrně, tak zůstává dlaždice odolná vůči bakteriím i v nejhůře dostupných místech pro čištění;

Ochrana je aktivní po dobu 24h,7 dní v týdnu, ve dne v noci; nezáleží zda je zrovna noc či slunný den a nemusí být ani aktivována pomocí UV lampy (na rozdíl od jiných technologií);

Může být aplikována na kteroukoliv dlaždici kterékoliv barvy; povrch se nijak nevybělí (na rozdíl od jiných technologií).

Jak to funguje?

Technologie Microban® zajišťuje na rozdíl od běžných dezinfekcí a čistících prostředků, které fungují pouze krátkodobě, nepřetržitou ochranu proti růstu bakterií a zvyšuje tak úroveň hygieny mezi běžnými čištěními. Ionty Microbanu zasáhnou buněčnou DNA bakterie, poškodí ji a tím zamezí jejímu dalšímu množení. Vzhledem k tomu, že je antibakteriální technologie Microban® zapuštěná do struktury dlaždice během výrobního procesu, působí proti množení bakterií v průběhu celého svého životního cyklu.

Antibakteriální přísady Microbanu mají biocidní účinek, který zabíjí kolonizující bakterie, které se množí na povrchu dlaždice – tato akce je aktivní pouze na povrchu dané dlaždice a netvoří tedy sterilní prostředí. Povrchy jsou předmětem bakteriálního znečištění každý den, proto hodnota antibakteriální technologie spočívá ve schopnosti snižovat neustálý počet bakterií. Jakmile přijdou do styku s povrchem dlaždice s ochranou Microban®, začíná cyklus eliminace, zvyšuje se čistota a zabraňuje se kontaminaci prostředí.

Kam se hodí?

do hotelů, wellness center, lázní, tělocvičen – zde je vyšší úroveň hygieny výhodou;
do restaurací, jídelen, koupelen a kuchyní – prostředí, kde převládá bakteriální růst z důvodu přítomnosti vody a živin;
– do lékařských a zubních klinik – všude tam kde pacienti mohou mít oslabený imunitní systém a být tak náchylnější k infekcím;
– do domů s pečovatelskou službou – kde mají hosté trvale oslabený imunitní systém;
– dále do nákupních center, letištních hal, škol a školek, univerzit, lékáren a do všech veřejných a privátních budov, kde se může hygienická úroveň zlepšit.

Pokud vás technologie Microban® na keramické dlažbě či obkladu zaujala, neváhejte a přijďte se podívat do showroomu, kde vám specialisté na antibakteriální keramickou dlažbu vše ukáží a poradí s výběrem nejvhodnějšího materiálu.Panaria_Buxtone_SPA_Shell_Mos_Almond_ 016

ASSO s.r.o.
Biskupská 8
110 00 Praha 1

Telefon: 222 326 701
Mobil: 602 206 026

E-mail: office@asso.cz
Web: www.asso.cz

Obchodní sdělení
Dovolená
Booking.com
Oblíbené články
  • No results available