vše pro hotely a restaurace

Tipy pro hledani praceNa co se soustředit při hledání práce?

Hledání práce může být únavné, depresivní a co hůř, může to trvat i několik měsíců. V hotelnictví se nabírá nejvíce před sezónou, takže v období po sezóně máte dost času se na hledání práce připravit, pokud uvažujete o změně zaměstnání.

Před tím, než práci začnete hledat, musíte si ujasnit celou řadu důležitých detailů:

  • Co rádi děláte a co chcete dělat v budoucnu
  • Jakou práci hledáte
  • Jaký styl vedení vám vyhovuje
  • Jaké máte požadavky na pracovní dobu a na firemní pravidla
  • Proč právě vy budete pro jiný hotel nebo jinou firmu přínosem
  • Jaký je důvod náboru zaměstnanců

Hledání práce je o vaší budoucnosti. O tom, co budete dělat, zda vás to bude bavit, kolik času tomu budete věnovat včetně dojíždění do práce.

Čemu při hledání práce věnovat pozornost?

Vytvořte si několik šablon pro motivační dopisy a životopisy. Ty pak upravujte podle jednotlivých pozic tak, že si přečtete pečlivě popis pracovní pozice a všechny požadavky, které splňujete, do životopisu vložíte. Překontrolujte, zda v nich nemáte překlepy. HR manažeři často vyřadí z výběru uchazeče právě pro tyto zdánlivé maličkosti. Ne proto, že to byli zlí, ale proto, že chtějí chytré a pečlivé zaměstnance, kteří věnují pozornost detailům.

Vytvořte si uživatelský účet na velkých pracovních portálech jako Jobs.cz nebo Monster.cz a nastavte si co nejpřesnější agenty. Dívejte se i na pracovní portály pracovních úřadů a na menší nebo regionální pracovní portály.

Vytvořte si plán. Stanovte si počet schůzek a pohovorů denně a týdně a tohoto plánu se držte.

Udržujte si přehled o oslovených hotelech a firmách. Pokud jste již rozeslali větší množství životopisů, pište si podrobnosti, které byste mohly potřebovat později. Například jméno manažera, se kterým jste komunikovali. To vám pomůže předejít zdvojeným žádostem v případě, že jedna firma zveřejní jeden inzerát dvakrát.

Zrevidujte sociální profily. Aktualizujte LinkedIn a z ostatních odstraňte cokoliv neprofesionálního. Překontrolujte nastavení soukromí na Facebooku, aby vaše soukromé fotografie a aktualizace stavu zůstaly pro veřejnost neviditelné.

Na pohovor se připravte. Zanechte dobrý dojem a nebojte se zeptat na to, co vás zajímá.

Autor: Dana Petrunčíková Foto: Stuart MilesSouvisející články:

Co si ujasnit než začnete hledat novou práciJak napsat životopis, Co nepsat do životopisuNa co si dát pozor při pohovoru, Jak se připravit na video-pohovorStrategie náboru zaměstnancůNa co se zeptat při pohovoru, Jak vyhrát výběrové řízeníJak změnit zaměstnáníNové otázky kladené při pohovoru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Archiv článků
BOOKING
Obchodní sdělení