vše pro hotely a restaurace

Co sledují HR manažeři během pohovoru?

Co sledují při pohovoru HR manažeři? Všichni HR manažeři už ví, že všeobecné otázky kladené při pohovoru každý zná a každý rozumný člověk si na ně před pohovorem připraví odpovědi. Aby tedy ze všech uchazečů vybrali toho správného kandidáta pro vypsanou pozici, využívají různých technik (například NLP), sledují bodylanguage a řadu dalších ukazatelů. Na řadu […]Čtěte více »

Na co si dát pozor při pohovoru

Na co si dávat při pohovoru pozor? V hotelech je běžné, že nadřízení vybírají své podřízené podle toho, jak atraktivní mají vzhled, zaměstnanci luxusních hotelů se dívají na to, jak luxusně přijde uchazeč na pohovor oblečen. To, že jako obchodník nosíte milionové tržby měsíčně, nebo jako Revenue Manager máte odchylku prognóz dlouhodobě 1,2% je nezajímá. […]Čtěte více »

Jak změnit zaměstnání?

Uvažujete o změně zaměstnání? Důvody ke změně zaměstnání jsou různé. Faktem je, že ve chvíli, kdy člověk začne uvažovat o změně zaměstnání je jasné, že v tom stávajícím není uspokojena některá z jeho potřeb například potřeba finančního zabezpečení nebo potřeba realizace. Ať už je důvod jakýkoliv, ke změně zaměstnání je potřeba plán realizace. Co je […]Čtěte více »

Nová verze portálu GastroJobs.cz

Portál GastroJobs.cz v novém Největší pracovní portál v oblasti gastronomie má nový responzivní web. Inovace se dotkla nejen designu, ale také filtrování a dalších důležitých funkcí. Tento specializovaný pracovní portál je určený především pro zaměstnance a zaměstnavatele z oblasti hotelnictví a gastronomie. Nová verze je rozšířena o možnost filtrování inzerátů z dalších oblastí cestovního ruchu […]Čtěte více »

Mobbing a bossing v hotelu

Setkali jste se šikanou v hotelu? Mobbing je systematický psychický teror (šikana) ze strany zaměstnance. Bossing je pak šikana ze strany nadřízeného. Mají různé podoby. Je to dlouhodobé pomlouvání, ironizování, ponižování, osočování, podceňování, obviňování, zastrašování a jiné rušivé jednání osoby vůči osobě jiné. Tento teror je zpravidla cílený a cílem je donutit zaměstnance ukončit pracovní […]Čtěte více »

Jak napsat životopis

Jak napsat poutavý životopis? Jak napsat životopis, který personalistu upoutá? Určitě jste se všichni již alespoň jednou na pohovoru přesvědčili o tom, že personalista váš životopis nečetl. Přijdete na pohovor a první pokyn personalisty je: “Povězte mi o sobě to, co sám považujete za důležité“. Z toho je jasné, že životopis nečetl a tak chce, […]Čtěte více »

Na co se zeptat při pohovoru?

Nebojte se při pohovoru zeptat Pracovní pohovor není jednostranný výslech. Jestliže na jeho konci má být vzájemná dohoda, musí být na pohovoru zodpovězeny otázky obou zúčastněných stran. Pravda je, že většina pohovorů v hotelech a firmách začíná „výslechem“ pozvaného uchazeče o zaměstnání. Když HR manažerovi zodpovíte všechny obvyklé i neobvyklé otázky kladené při pohovoru, nenechte si […]Čtěte více »

Jak nepsat životopis

Co nepsat do životopisu? Je dávno pryč doba, kdy životopis začínal slovy: „Narodil jsem se…, po studiu na… jsem nastoupil do firmy…“. Vizitka v podobě slohového cvičení se dnes používá už jenom výjimečně, a to zpravidla pouze v časopisech nebo na internetových stránkách z důvodu optimalizace stránky pro roboty vyhledávačů (SEO). Dnešní HR manažeři požadují […]Čtěte více »

Strategie náboru zaměstnanců

Co musíte pochopit před tím, než pošlete životopis Poohlížíte se po jiné práci a chcete změnit nejenom hotel, ale také oddělení popřípadě obor? Surfujete v pracovních inzerátech a odpovídáte na všechno, co by se vám líbilo? Pak se nemůžete divit, že vám celá řada firem ani neodpoví. Životopis a průvodní dopis musíte posílat cíleně. Před […]Čtěte více »

Profesionální životopis

Jak na profi životopis? Napsat životopis není nic složitého. Studenti se to učí ve škole, existují na to šablony, podle rady Jak napsat životopis nebo Jak nepsat životopis to zvládne snad každý. Pokud ne, existují různé video kurzy, podle kterých lze postupovat krok za krokem. Když si ani přes všechny rady a poučky netroufáte, svěřte tvorbu […]Čtěte více »

Older Entries »
Archiv článků
BOOKING
Obchodní sdělení